Legia Warszawa z fatalnymi liczbami. Trudno w to uwierzyć!

Legia Warszawa z fatalnymi liczbami. Trudno w to uwierzyć!
Icon Sport

Stołeczny klub ma swoje problemy, które wpływają na wyniki osiągane przez drużynę “Wojskowych”. Rozbierając grę tego zespołu na czynniki pierwsze, można zaobserwować, że Legia Warszawa boryka się z fatalnymi liczbami, jeśli chodzi o stałe fragmenty wykonywane przez piłkarzy Kosty Runjaicia. W te statystyki rozgrywania rzutów rożnych po prostu uwierzyć.

Legia Warszawa w miniony weekend mierzyła się z Puszczą Niepołomice. “Wojskowi” nie dali rady zdobyć w tym spotkaniu trzech punktów, ponieważ zakończyło się ono wynikiem 1:1. Raczej nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że stołeczny zespół walił głową w mur, przynajmniej w kontekście rzutów rożnych. Wykonywał ich 19, ale na bramkę nie został zamieniony żaden z nich.

Kiepskie liczby Legii Warszawa. Stałe fragmenty nie są jej najsilniejszą bronią

Oczywistym jest to, że niektóre zespoły słyną z dobrego wykonywania stałych fragmentów gry, w tym także rzutów rożnych. O Legii Warszawa napisać tego raczej nie można. W tym sezonie piłkarze Kosty Runjaicia zdołali zdobyć w ten sposób tylko jednego gola. Miało to miejsce w spotkaniu Ligi Konferencji Europy przeciwko Zrinjskiemu Mostarowi, gdy piłkę do bramki skierował Rafał Augystyniak.

Ten temat na tapet postanowił wziąć ekspert Viaplay Marek Wasiluk. “Legia w tym sezonie – 37 meczów – 227 rzutów rożnych. Obejrzałem wszystkie! 1 gol – Rafał Augustyniak ze Zrinjskim u siebie. Skuteczność poniżej 0,5%” – napisał na portalu X (dawniej Twitter).

“Ile bezpośrednio? Ile rozegranych? Jak przeciwko strefie, a jak przeciwko kryciu 1v1? Dlaczego tak niska skuteczność? Zapraszamy w czwartkowy wieczór” – pytał ekspert, zapraszając na transmisję rewanżowego meczu Legii z Molde.

Legia Warszawa z fatalnymi liczbami związanymi z rzutami rożnymi mierzy się także w Ekstraklasie. Tylko jeden zespół wykonywał ich więcej niż “Wojskowi”. Podopieczni Kosty Runjaicia w ten sposób wznawiali grę łącznie 114 razy, a Pogoń Szczecin 126. Stołeczny zespół z narożnika boiska nie zdobył jeszcze gola.