Plus Liga 2022/23 terminarz: kiedy rozpoczyna się nowy sezon?

Plus Liga 2022/23 terminarz: kiedy rozpoczyna się nowy sezon?

Niespełna trzy tygodnie po oficjalnym zakończeniu mistrzostw świata do gry wkracza siatkówka w wymiarze klubowym. Jaki skład będzie miała Plus Liga 2022/23? Kiedy start? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w niniejszym tekście. Serdecznie zapraszamy.

Terminarz Plus Liga 2022/23

Nie trzeba chyba nikomu przypominać, jak olbrzymie emocje w każdej z kolejnych odsłon zapewnia kibicom siatkarska Plus Liga. 2022/23, a więc jej najnowsza edycja będzie bez wątpienia równie interesująca, a być może i lepsza od tej poprzedniej.

Najlepsi polscy siatkarze wrócą do ligowych zmagań już 30 września. To wtedy na hali w Jastrzębiu-Zdroju swoje premierowe starcie rozegra tamtejszy Jastrzębski-Węgiel. Po drugiej stronie siatki zamelduje się GKS Katowice tj. zespół, który rzutem na taśmę załapał się w kampanii 2021/2022 do prestiżowej fazy play-off. Tam katowiczanie musieli uznać już wyższość gdańskiego Trefla.

Reforma rozgrywek sprawiła, że Plus Liga 2022/23 terminarz 1. kolejki zawiera w tej chwili nie siedem, a osiem par drużyn. Nowe ekipy w tym gronie to Barkom-Każany Lwów oraz BBTS Bielsko-Biała. To jednak nie koniec zmian.

Na specjalnie zwołanym spotkaniu prezesi ekstraklasowych klubów ustalili także, że w fazie play-off rywalizacja będzie odbywała się w systemie do trzech zwycięstw.

Plus Liga 2022/23 kalendarz wskazuje jasno, że nowego mistrza poznamy najpóźniej 17 maja 2023 roku. Czy ponownie będą nim siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle? O tym przekonamy się już niebawem.