Liga Narodów siatkówka kobiet 2023: Kiedy grają polskie siatkarki, z kim?

Liga Narodów siatkówka kobiet 2023: Kiedy grają polskie siatkarki, z kim?
fot. Icon Sport

Czas na kolejne emocje związane z meczami reprezentacji Polski kobiet w siatkówce. Kiedy grają polskie siatkarki w Lidze Narodów 2023? Przedstawiamy informacje, które powinien mieć na uwadze każdy miłośnik siatkówki.

Liga Narodów siatkówka kobiet 2023: kiedy grają polskie siatkarki, z kim?

Nie mamy wątpliwości – Liga Narodów siatkarek 2023 na pewno zagwarantuje mnóstwo emocji. W ciemno można zakładać, że wiele meczów będzie miało niezwykle zacięty przebieg. A kiedy będziemy mogli oglądać mecze reprezentacji Polski? Oto terminarz.

 • 30 maja: 19:00 Polska – Kanada
 • 1 czerwca: 16:00 Polska – Włochy
 • 2 czerwca: 13:00 Polska – Tajlandia
 • 3 czerwca: 13:00 Polska – Serbia
 • 13 czerwca: 11:00 Polska – Dominikana
 • 15 czerwca: 11:00 Polska – Turcja
 • 16 czerwca: 11:00 Polska – Holandia
 • 17 czerwca: 14:30 Polska – Chiny
 • 28 czerwca: 08:30 Polska – Stany Zjednoczone
 • 29 czerwca: 05:00 Polska – Niemcy
 • 30 czerwca: 05:00 Polska – Bułgaria
 • 2 lipca: 07:00 Polska – Korea Południowa
 • 12 lipca: 23:00 Polska – Niemcy
 • 15 lipca: 23:00 Polska – Chiny

Powiedzmy sobie to otwarcie. Nawet w najpiękniejszych snach żaden polski kibic nie marzył o tym, że polska reprezentacja w siatkówce kobiet awansuje do strefy medalowej podczas tegorocznej odsłony Ligi Narodów. Stefano Lavarini po raz kolejny dokonuje jednak prawdziwych cudów i co najważniejsze ciężko oprzeć się wrażeniu, że nie jest to jeszcze ostatnie słowo Olivii Różański i jej reprezentacyjnych koleżanek.

Bez względu na to, jak Biało-czerwone poradzą sobie w półfinałowej batalii z Chinkami, dla nas zagorzałych sympatyków tej drużyny są już absolutnie wygrane. Pamiętajcie, że z zespołem należy być na dobre i złe! To charakteryzuje prawdziwych i oddanych fanów.

Przed Polkami Liga Narodów w piłce siatkowej kobiet

Na pewno nie brakuje osób, które ostrzą sobie zęby przed meczami reprezentacji Polski. Liga Narodów siatkówka kobiet 2023 zapowiada się ekscytująco. Niewątpliwie warto wypisać sobie terminy meczów biało-czerwonych, by niczego nie przegapić.

Siatkówka kobieca Liga Narodów dla reprezentacji Polski ruszy już 30 maja 2023 roku. Tego dnia biało-czerwone zmierzą się z Kanadą. Później Polki czekają zmagania z Włoszkami (1 czerwca), Tajkami (2 czerwca), a także Serbkami (3 czerwca). Terminarz jest więc bardzo mocno napięty, ale nikogo nie powinno to dziwić. LN siatkarek charakteryzuje się bowiem tym, że intensywność rywalizacji jest naprawdę spora.

My oczywiście będziemy mocno ściskać kciuki za Polki, wierząc w to, że powalczą o jak najlepsze rezultaty. Przed inauguracją zmagań na pewno warto zapoznać się z kadrą, która została powołana na ten turniej przez selekcjonera polskiej reprezentacji. Jakie zawodniczki zostały desygnowane do boju?  Oto szeroki skład kadry:

Rozgrywające: Joanna Wołosz (A. Carraro Imoco Conegliano), Katarzyna Wenerska (Developres Bella Dolina Rzeszów), Alicja Grabka (Energa MKS Kalisz), Marlena Kowalewska (Grupa Azoty Chemik Police)

Środkowe: Agnieszka Korneluk (Grupa Azoty Chemik Police), Anna Obiała (Developres Bella Dolina Rzeszów), Weronika Centka (Developres Bella Dolina Rzeszów), Aleksandra Gryka (ŁKS Commercecon Łódź), Magdalena Jurczyk (Developres Bella Dolina Rzeszów), Joanna Pacak (#VolleyWrocław), Dominika Pierzchała (BKS BOSTIK Bielsko-Biała), Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź)

Przyjmujące: Zuzanna Górecka (ŁKS Commercecon Łódź), Martyna Czyrniańska (Grupa Azoty Chemik Police), Paulina Damaske (BKS BOSTIK Bielsko-Biała), Karolina Drużkowska (Energa MKS Kalisz), Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź), Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police), Julita Piasecka (ŁKS Commercecon Łódź), Olivia Różański (Reale Mutua Fenera Chieri), Weronika Szlagowska (Developres Bella Dolina Rzeszów)

Atakujące: Malwina Smarzek (Osasco Voleibal Clube), Monika Gałkowska (Bartoccini Fortinfissi Perugia), Magdalena Stysiak (Vero Volley Mediolan), Julia Szczurowska (#VolleyWrocław)

Libero: Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police), Izabela Lemańczyk (Energa MKS Kalisz), Justyna Łysiak (Grot Budowlani Łódź), Aleksandra Szczygłowska (Developres Bella Dolina Rzeszów)