Manchester United ma nowego napastnika. “Czerwone Diabły” zapłaciły 70 mln euro [OFICJALNIE]

Manchester United ma nowego napastnika. “Czerwone Diabły” zapłaciły 70 mln euro [OFICJALNIE]
Icon Sport

Erik ten Hag zdawał sobie sprawę z tego, że trudno będzie osiągnąć sukces w najbliższym sezonie bez strzelca z prawdziwego zdarzenia. To właśnie dlatego doszło do finalizacji operacji i Manchester United ma nowego napastnika. Poszukiwania trwały całkiem długo, ale ostatecznie nowy piłkarz zagra niebawem na Old Trafford.

Manchester United liczył po cichu na to, że uda się ściągnąć Harry’ego Kane’a. Tottenham Hotspur pozostał jednak nieugięty i ani myślał wzmacniać ligowego rywala. Z tego względu “Czerwone Diabły” zostały zmuszone do szukania gdzie indziej i ostatecznie stanęło na Rasmusie Hojlundzie z Atalanty. Angielski klub zapłacił za tego zawodnika aż 70 mln euro, a ta kwota może być jeszcze wyższa.

Manchester United ma nowego napastnika. Rasmus Hojlund piłkarzem “Czerwonych Diabłów”

Choć 70 mln euro za Rosmusa Hojlunda, który przecież nie jest jeszcze w pełni rozwiniętym piłkarzem, to całkiem spora kwota, warto dodać, że Manchester United może zapłacić jeszcze więcej. W umowie zapisano również 15 mln euro w postaci zmiennych, które otrzymają Włosi, jeśli pewne warunki zostaną spełnione.

Rasmus Hojlund to duński napastnik, który ostatnio występował w Atalancie. Przeniósł się do niej zaledwie rok temu ze Sturmu Graz za około 20 mln euro. Zawodnik całkiem dobrze radził sobie we włoskim klubie, ponieważ rozegrał w nim 34 mecze, w których udało mu się zdobyć 10 goli i dołożyć do tego 4 asysty.

Atalanta tym transferem pobiła swój rekord transferowy. Wcześniej najdroższym piłkarzem, który został sprzedany przez ten klub, był Cristian Romero. Argentyńskiego stopera kupił Tottenham Hotspur za 50 mln euro.

Napastnik już wypowiedział się po transferze. “Nie jest tajemnicą, że jestem fanem tego wspaniałego klubu, odkąd byłem małym chłopcem i marzyłem o wyjściu na Old Trafford jako zawodnik Manchesteru United”.

Manchester United ma nowego napastnika, który związał się z angielskim klubem do 30 czerwca 2028 roku. Oczekiwania są spore, podobnie jak kwota, która została zapłacona za zawodnika. Władze “Czerwonych Diabłów” mają na pewno nadzieję, że oni również teraz będą mieli swojego Erlinga Haalanda.