Marcin Bułka na celowniku pięciu klubów. Polak rozchwytywany przez gigantów

Marcin Bułka na celowniku pięciu klubów. Polak rozchwytywany przez gigantów
Icon Sport

Polski bramkarz rozgrywa znakomity sezon w barwach OGC Nice. Istnieje szansa na to, że już niebawem reprezentant Biało-Czerwonych będzie występował w innym zespole. Mówi się o tym, że Marcin Bułka znalazł się na celowniku pięciu klubów – takie informacje podał Mateusz Borek na antenie “Kanału Sportowego”.

24-latek w tym sezonie jest pewnym punktem swojego zespołu i notuje świetne statystyki. Marcin Bułka w 23 meczach w obecnych rozgrywkach zanotował aż 14 czystych kont. Co więcej, reprezentant Biało-Czerwony wyróżnia się pod kątem bronienia rzutów karnych. W tym sezonie obronił już trzy jedenastki, co jest najlepszym wynikiem w topowych ligach europejskich.

Marcin Bułka rozchwytywany. Jaka czeka przyszłość polskiego bramkarza?

Świetne statystyki znajdują potwierdzenie także w nagrodach indywidualnych. Marcin Bułka już trzykrotnie został wybrany najlepszym piłkarzem miesiąca w OGC Nice, a we wrześniu docenili go także w Ligue 1, gdy okrzyknięto go najlepszym zawodnikiem miesiąca.

Polski bramkarz liczy na powołanie do reprezentacji Polski, ale być może walczy także o przyszły transfer. Okazało się, że Marcin Bułka znalazł się na celowniku pięciu klubów. Takie informacje podał Mateusz Borek.

“Z tego, co się orientuję, to w tej chwili agenci Marcina Bułki rozmawiają z naprawdę wielkimi klubami. Jest to oczywiście Manchester United. To konsekwencja tego, że Nicea i Manchester mają powiązania właścicielskie. Kolejnym klubem jest Atlético Madryt. Rozmowy z tym klubem trwają. Na pewno są też trzy kluby włoskie. Chodzi o AC Milan, Juventus oraz Inter” – zdradził dziennikarz na “Kanale Sportowym”.

Jeśli faktycznie jakiś zespół wyrazi chęć ściągnięcia Marcina Bułki do siebie, to prawdopodobnie będzie musiał liczyć się ze sporym wydatkiem. Kontrakt polskiego bramkarza z OGC Nice wygasa dopiero w czerwcu 2026 roku. Obecnie według portalu “Transfermarkt” wyceniany jest na 15 mln euro.