Mateusz Cierniak pojedzie w Grand Prix!

Mateusz Cierniak pojedzie w Grand Prix!
fot. Icon Sport

Mateusz Cierniak wystąpi w ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland. Zawodnikowi postanowiono przyznać “dziką kartę”. Zawody w Warszawie na PGE Narodowym odbędą się już 11 maja 2024 roku.

Mateusz Cierniak pojedzie w Warszawie

Jest już absolutnie pewne, że Mateusz Cierniak otrzyma szansę zaprezentowania się w Speedway Grand Prix. Podczas zmagań w Warszawie wystartuje z numerem szesnastym, a zatem jako tzw. dzika karta.

Będzie czwartym Polakiem w tym turnieju – obok stałych uczestników cyklu: Dominika Kubery, Szymona Woźniaka, a także mistrza świata Bartosza Zmarzlika.

Cierniak ma już sporo sukcesów. Warto wspomnieć, że jest to dwukrotny mistrz świata juniorów – wygrywał serie SGP2 w 2022 i 2023 roku. Walnie przyczynił się też do złotych medali reprezentacji Polski U21 w FIM Son2 w 2022 i 2023 roku.

W ostatnich latach Mateusz Cierniak osiągał sukcesy również w PGE Ekstralidze. Oczywiście chodzi o złote medale mistrzostw Polski razem z kolegami z Motoru Lublin.

Warto wspomnieć o tym, że znamy już także rezerwowych Grand Prix w Warszawie, które odbędzie się 11 maja 2024 roku. W te role wcielą się Bartłomiej Kowalski oraz Damian Ratajczak.

Ujawniono także, kto sędziować będzie turniej w Warszawie. Tę rolę powierzono Ukraińcowi Aleksandrowi Latosińskiemu. To sędzia o dużym doświadczeniu. Niestety, nierzadko mówiło się też o jego kontrowersyjnych werdyktach…