Mecz Igi Świątek w Miami Open 2024 przełożony. Oto nowy termin

Mecz Igi Świątek w Miami Open 2024 przełożony. Oto nowy termin
Icon Sport

Polska tenisistka miała rozpocząć zmagania w kolejnym turnieju ranking WTA 1000 w piątkowy wieczór, ale tak się nie stało. Z powodu złych warunków pogodowych mecz Igi Świątek w Miami Open 2024 został przełożony. Obfite opady deszczu pokrzyżowały plany organizatorom. Wiemy już, kiedy raszynianka powinna pojawić się na korcie, chociaż prognozy również nie są optymistyczne.

Decyzja organizatorów o przełożeniu spotkania Igi Świątek z Camilą Giorgi nie jest niespodzianką. Od kilku dni w mediach informowano o tym, że prognozy pogody zwiastują kłopoty. Gdy potwierdził się najgorszy scenariusz, w trakcie rozgrywania meczów organizatorzy musieli podjąć decyzję o przedwczesnym zakończeniu zawodów.

Kiedy gra Iga Świątek gra z Camilą Giorgi w Miami Open 2024?

W piątek pogoda momentami dawała nadzieję na rozegranie niektórych spotkań. Tak stało się w przypadku Aryny Sabalenki i Pauli Badosy. Po tym meczu Białorusinka zameldowała się w kolejnej rundzie.

W trakcie starcia Jannika Sinnera z Andreą Vavassorim poprzedzającym spotkanie Polki ponownie mocno się rozpadało. Tym razem organizatorzy nie próbowali już czekać na przejaśnienie i podjęli ostateczną decyzję. Z tego względu mecz Igi Świątek w Miami Open 2024 został przełożony na sobotę.

Jeśli tym razem pogoda nie zaskoczy organizatorów, to plan powinien wyglądać następująco. Rywalizacja zostanie wznowiona o 16:00 czasu polskiego. Na głównym korcie mecz Iga Świątek – Camila Giorgi będzie czwartym w kolejności. Można spodziewać się, że Polkę zobaczymy w akcji raczej nie wcześniej niż o 19:00, ale w największym stopniu będzie to zależało od spotkania Switolina – Osaka, które powinno rozpocząć się o 18:00.

Na rozegranie swojego meczu czeka również Hubert Hurkacz, ale on ma występować na innej arenie. Jego spotkanie z Aleksandrem Szewczenką również jest czwarte w kolejności, a granie także rozpoczyna się o 16:00. Mówimy jednak o idealnym scenariuszu, w którym pogoda pozwala na rozegranie wszystkich meczów bez żadnych przeszkód.