Mecz Wisła Kraków – Widzew Łódź zostanie powtórzony? Oto nieoficjalna decyzja

Mecz Wisła Kraków – Widzew Łódź zostanie powtórzony? Oto nieoficjalna decyzja
Icon Sport

Spotkanie w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski budziło sporo kontrowersji. Spekulowano nawet o tym, że mecz Wisła Kraków – Widzew Łódź zostanie powtórzony. Łódzki zespół złożył oficjalny wniosek, który musiał zostać rozpatrzony przez Komisję ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN – podaje portal Sport.pl.

W ćwierćfinale Pucharu Polski doszło do kontrowersji. Najpierw wyrównującego gola dla Wisły Kraków w końcówce doliczonego czasu gry zdobył Angel Rodado. Arbiter tego meczu, Damian Kos, długo zastanawiał się nad podjęciem decyzji po konsultacji z VAR, ale ostatecznie uznał tę bramkę. Powtórki pokazały, że jeden z zawodników będący na pozycji spalonej mógł absorbować uwagę bramkarza. Doszło do dogrywki, gdzie piłkarze “Białej Gwiazdy” dali radę pod koniec wyszarpać zwycięstwo po trafieniu Szymona Sobczaka i ostatecznie awansować do półfinału rozgrywek.

Będzie powtórka meczu Wisła Kraków – Widzew Łódź?

Jak informowaliśmy, Widzew Łódź złożył wniosek, w którym domaga się powtórzenia spotkania z Wisłą Kraków. Najpierw portal “TVP Sport” napisał o tym, że głosowanie Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN ma potrwać do czwartku. To spowodowało wiele wątpliwości i pytań. Zaczęto się zastanawiać, czy ta sprawa faktycznie jest analizowana.

Jak podaje portal Sport.pl, nie ma żadnych szans na to, że mecz Wisła Kraków – Widzew Łódź zostanie powtórzony. Źródło powołuje się na regulamin Pucharu Polski, który wyklucza takie rozwiązanie. “Ewentualne błędy sędziego, w tym ewentualne błędne decyzje podjęte z wykorzystaniem systemu VAR, nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń organizacyjnych i/lub finansowych, w tym w szczególności do żądania powtórzenia meczu” – czytamy.

Jeśli taka decyzja ostatecznie się uprawomocni, to Wisła Kraków zagra w półfinale Pucharu Polski. Odbyło się już losowanie i wiadomo, że “Biała Gwiazda” zmierzy się Piastem Gliwice. W drugim meczu Jagiellonia Białystok podejmie Pogoń Szczecin. Oba te spotkania odbędą się na początku kwietnia.