Media: Mariusz Rumak zwolniony z Lecha Poznań. Oto nowy trener “Kolejorza”

Media: Mariusz Rumak zwolniony z Lecha Poznań. Oto nowy trener “Kolejorza”
Icon Sport

W ostatnich dniach sporo mówiło się o tym, że w poznańskim zespole może dojść do zmiany trenera jeszcze przed końcem bieżących rozgrywek. Jak podaje “Głos Wielkopolski”, Mariusz Rumak zostanie zwolniony z Lecha Poznań. W następnej kolejce “Kolejorza” miałby poprowadzić już nowy trener.

W poprzednim meczu Lech Poznań został skompromitowany w starciu z Puszczą Niepołomice. Beniaminek wygrał z “Kolejorzem” 2:1 i wiele wskazuje na to, że ten moment był decydujący dla przyszłości Mariusza Rumaka. Władze klubu widocznie chcą poszukać nowego impulsu jeszcze przed zakończeniem tego sezonu.

Mariusz Rumak wyleci z Lecha Poznań. To on ma go zastąpić

“Głos Wielkopolski” twierdzi, że Mariusz Rumak zostanie zwolniony z Lecha Poznań jeszcze przed spotkaniem z ŁKS-em, a więc starciem, które odbędzie się w następnej kolejce. Mecz ten zaplanowano na niedzielę 21 kwietnia.

Kto przejmie obowiązki Mariusza Rumaka? Można spodziewać się tego, że na razie Lecha Poznań poprowadzi Rafał Janas. Asystent, który wcześniej pracował w “Kolejorzu” za czasów Macieja Skorży, powrócił do klubu w styczniu tego roku.

Mariusz Rumak poprowadził Lecha Poznań w zaledwie 10 meczach, a więc jego przygoda z wielkopolskim zespołem okaże się prawdopodobnie bardzo krótka. Bilans przedstawia się kiepsko, ponieważ “Kolejorz” dał radę zwyciężyć tylko w czterech z tych spotkań.

Przypomnijmy, że Lech Poznań zmienia trenera już drugi raz w niedługim odstępie czasu. Pod koniec zeszłego roku ten klub zdecydował się zakończyć współpracę z Johnem van den Bromem. “Kolejorz” wciąż liczy na walkę o mistrzostwo Polski. Zespół ze stolicy Wielkopolski zajmuje trzecią pozycję, a strata do prowadzącej Jagiellonii Białystok wynosi 4 punkty na 6 kolejek przed końcem.