Michał Probierz może zaskoczyć nieoczywistym powołaniem. Oto szczegóły

Michał Probierz może zaskoczyć nieoczywistym powołaniem. Oto szczegóły
Icon Sport

Baraże do Euro 2024 zbliżają się wielkimi krokami, ponieważ mecz z Estonią odbędzie się 21 marca. Już niebawem selekcjoner poda nazwiska osób, które dostaną szansę na grę w kadrze. Okazuje się, że Michał Probierz może zaskoczyć nieoczywistym powołaniem. Nowe informacje w tej sprawie podał dziennikarz portalu Meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk.

W najbliższy czwartek zostanie opublikowana lista powołanych zawodników na baraże do Euro 2024. Pojawia się sporo domysłów na temat tego, kto się tam znajdzie. W mediach wspominano między innymi o potencjalnej szansie dla piłkarza Puszczy Niepołomice. Okazuje się, że na tym nie muszą zakończyć się niespodzianki związane z powołaniami na najbliższe zgrupowanie reprezentacji.

Michał Probierz zaskoczy powołaniem? Taras Romanczuk na radarze selekcjonera

Głos na temat tego, że Michał Probierz może zaskoczyć nieoczywistym powołaniem, zabrał Tomasz Włodarczyk w programie na kanale Meczyki.pl. “Dochodzą mnie słuchy, że w kadrze może znaleźć się Taras Romanczuk. Czy to ewentualne powołanie może zaskakiwać? Patrząc na to, jak wygląda w Jagiellonii, to niekoniecznie mnie to będzie szokowało” – powiedział dziennikarz.

Kim jest Taras Romanczuk? To polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia, grający na pozycji defensywnego pomocnika. Od wielu lat związany jest Jagiellonią Białystok i w tym sezonie pozostaje jej ważnym elementem. Do tej pory rozegrał 26 meczów, w których udało mu się zanotować dwie asysty.

Co ciekawe, Taras Romanczuk ma już za sobą debiut w reprezentacji Polski. Miało to miejsce kilka lat temu, dokładnie w 2018 roku. Wtedy pomocnik zagrał od pierwszej minuty w towarzyskim spotkaniu z Koreą Południową. Czy niebawem zawodnik otrzyma szansę na kolejne występy?

Ewentualne powołanie Tarasa Romanczuka skomentował także Zbigniew Boniek. “Romanczuk ma doświadczenie i pewność. Umie czytać grę, szybko myśli, jest dobry przy stałych fragmentach gry. Zawodnika takiego jak on nie znajdziemy szybko na pozycję nr 6” – dodał legendarny piłkarz w programie na kanale Meczyki.pl.