Michał Probierz powoła piłkarza Śląska Wrocław? “Nie chcę mu niczego narzucać”

Michał Probierz powoła piłkarza Śląska Wrocław
Icon Sport

W trwającej jeszcze kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa zostali zdemolowani przez piłkarzy Jacka Magiery 4:0. To spotkanie miało wielu bohaterów i okazuje się, że jeden z nich mógł wpaść w oko selekcjonerowi reprezentacji Polski. Czy Michał Probierz powoła piłkarza Śląska Wrocław? Na to będziemy musieli poczekać do listopada, aż zostanie opublikowana lista zawodników.

Śląsk Wrocław pokonał w sobotę Legię Warszawę aż 4:0, a wszystkie gole padły w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się Petr Schwarz, Piotr Samiec-Talar oraz Erik Exposito (2). To oznacza, że na ten moment zawodnicy Jacka Magiery objęli prowadzenie w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Czy Michał Probierz powoła piłkarza Śląska Wrocław?

Portal TVP Sport poinformował, że selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz oglądał z wysokości trybun spotkanie rozgrywane we Wrocławiu. Wiele wskazuje na to, że były trener Cracovii czy Jagiellonii obserwował Bartosza Slisza czy Pawła Wszołka, ale na tym mogło się nie skończyć.

Na konferencji prasowej Jacek Magiera został zapytany o potencjalne powołanie dla Łukasza Bejgera, który mimo młodego wieku jest filarem obrony Śląska Wrocław. “Chciałbym, żeby Śląsk miał jak najwięcej reprezentantów, bo to będzie świadczyło o wysokim poziomie. Nie chcę jednak narzucać nic Michałowi Probierzowi. Jeśli Łukasz Bejger zasłuży w jego oczach na powołanie do reprezentacji, to na pewno to powołanie otrzyma. Do tej pory nie otrzymywałem żadnych sygnałów w tej sprawie” – powiedział Magiera.

Nie ma na razie pewności, czy Michał Probierz powoła piłkarza Śląska Wrocław, ale warto dodać, że mieli oni już okazję ze sobą pracować. Łukasz Bejger jest powoływany do reprezentacji U-21 i to tam defensor występował już pod okiem Michała Probierza.

Piłkarz z przeszłością w młodzieżowych drużynach Manchesteru United oraz Lecha Poznań to podstawowy wybór Jacka Magiery na środku obrony. W tym sezonie 21-letni zawodnik rozegrał łącznie 12 spotkań w barwach Śląska Wrocław.

Zobacz też: Sebastian Szymański na celowniku gigantów. Pilne wezwanie!