Michał Probierz wybrał już 18 zawodników na Euro 2024? Oto lista!

Michał Probierz wybrał już 18 zawodników na Euro 2024? Oto lista!
Icon Sport

Mistrzostwa Europy rozpoczną się już za niecały miesiąc. Gospodarze turnieju opublikowali swoją listę powołanych, ale na naszą kadrę musimy jeszcze poczekać. Chociaż jak informuje portal “WP Sportowe Fakty”, Michał Probierz wybrał już 18 zawodników na Euro 2024. Ci piłkarze mają być już pewni wyjazdu na tę imprezę.

Jakiś czas temu Michał Probierz przyznał, że on i jego sztab obserwują aż 114 piłkarzy. Potem to zestawienie zostało zawężone o ponad połowę. Ostateczna lista powołanych ma zostać ogłoszona przez naszego selekcjonera pod koniec miesiąca, a dokładnie 29 maja. Wówczas poznamy nazwiska 26 graczy, którzy udadzą się na Euro 2024.

Kadra Polski na Euro 2024. Znamy już 18 piłkarzy?

Portal “WP Sportowe Fakty” poinformował, że Michał Probierz wybrał już 18 zawodników na Euro 2024. Zaczynając od obsady bramki, pewni wyjazdu mają być Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski. Wiele wskazuje na to, że dołączy do nich Marcin Bułka, ale nie zostało to jeszcze postanowione.

W obronie zameldowali się na razie Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior i Bartosz Salamon. Doliczyć do tego grona należy jeszcze wahadłowych – Nicolę Zalewskiego i Przemysława Frankowskiego.

Jakub Moder, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński to pewniacy z linii pomocy, a Robert Lewandowski i Karol Świderski uzupełniają tę listę 18 graczy. W przypadku napastnika Hellasa Verona możemy mówić o małej niespodziance, ponieważ we Włoszech zdobył on na razie dwa gole.

Na razie nie wiemy jeszcze, kto uzupełni tę stawkę, a Michał Probierz wcześniej potrafił zaskoczyć. Być może znaczenie będzie miało to, jak piłkarze zaprezentują się w końcówce sezonu klubowego. Po opublikowaniu listy powołanych Polacy najpierw zagrają w dwóch spotkaniach towarzyskich, a potem udadzą się na Euro 2024. Pierwszy mecz z naszym udziałem zaplanowano na 16 czerwca. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Holandia.