Mistrzostwa Świata w Planicy 2023: wyniki 1. serii konkursu drużynowego

Mistrzostwa Świata w Planicy 2023: wyniki 1. serii konkursu drużynowego
GARMISCH-PARTENKIRCHEN,GERMANY,31.DEC.22 - NORDIC SKIING, SKI JUMPING - FIS World Cup, Four Hills Tournament, large hill. Image shows Kamil Stoch (POL). Photo: GEPA pictures/ Thomas Bachun - Photo by Icon sport

Za nami pierwsza seria konkursu drużynowego podczas Mistrzostw Świata w Planicy 2023. Wyniki nie są niestety optymistyczne dla Polaków. Mieliśmy się bić o medale, a co odważniejsze głosy mówiły także o walce o złoto. Tymczasem na półmetu rywalizacji Polska zajmuje piąte miejsce.

Wyniki 1. serii konkursu drużynowego (Mistrzostwa Świata w Planicy 2023)

Po pierwszej serii konkursu drużynowego prowadzą Słoweńcy, którzy mają 9,8 pkt przewagi nad drugą Norwegią i 10,6 pkt nad trzecią Austrią. Na czwartym miejscu, ze stratą 22,7 pkt do liderów plasują się Niemcy. Polska jest piąta, ze stratą 24,7 pkt do Słoweńców. Poniżej możesz zobaczyć wyniki pierwszej serii konkursu drużynowego Mistrzostw Świata w Planicy 2023.

Jeżeli chodzi o skoki Polaków, to dobrze rozpoczął Kamil Stoch, który uzyskał 136 metrów. Nieco gorzej, bowiem 131,5 metra uzyskał Piotr Żyła. Poniżej oczekiwań zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 122 metrów. Jako czwarty skakał Dawid Kubacki, który wylądował na 137 metrze. Nie wystarczyło to jednak, żeby na zakończenie pierwszej serii odrobić straty do poprzedzających nas ekip.

Polacy klasyfikowani są więc na piątym miejscu, z dwupunktową stratą do czwartych Niemców. Jesteśmy w grze o medale, bowiem 14,5 pkt do trzeciej Austrii i 14,9 pkt do drugiej Norwegii, to dystans wciąż do odrobienia. Liczymy, że w serii finałowej Stoch i Kubacki utrzymają dobrą dyspozycję, a Żyła i Zniszczoł zaprezentują się z lepszej strony. Wydaje się jednak, że poza zasięgiem jest dzisiaj Słowenia. Gospodarze niesieni dopingiem publiczności skaczą rewelacyjnie. Mają blisko 10 punktów przewagi nad drugą Austrią.