Mohamed Salah trafi do Arabii Saudyjskiej? “Nie zamykamy żadnych drzwi”

Mohamed Salah trafi do Arabii Saudyjskiej? “Nie zamykamy żadnych drzwi”
Icon Sport

Saudyjskie kluby były bardzo aktywne podczas niedawno zamkniętego okienka transferowego. Zespoły z tego kraju sięgały nie tylko po zawodników, którzy znaleźli się już po drugiej stronie piłkarskiej rzeki, ale również po piłkarzy w kwiecie wieku, o czym może świadczyć transfer Neymara z Paris Saint-Germain do Al-Hilal. Jeszcze na początku września można było się zastanawiać, czy Mohamed Salah trafi do Arabii Saudyjskiej, ale ostatecznie do tego nie doszło.

Choć Mohamed Salah finalnie pozostał w Liverpoolu, to warto dodać, że Al-Ittihad oferowało za Egipcjanina naprawdę ogromne pieniądze. Mówi się o tym, że “The Reds” mieliby otrzymać za swojego zawodnika 150 mln funtów, a sam piłkarz mógłby liczyć na zarobki dziesięć razy większe niż te, które obecnie inkasuje na Anfield.

Mohamed Salah trafi do Arabii Saudyjskiej? Dyrektor Saudi Pro League zabrał głos

Niedawno pojawiła się wypowiedź Michaela Emenalo, który jest dyrektorem Saudi Pro League. “Przede wszystkim, Salah jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Mówiłem już wcześniej, że witamy każdego, kto chce przyjść do SPL. To dotyczy również Salaha. Musimy robić rzeczy w bardzo profesjonalny sposób. Właśnie po to tu jesteśmy i dlatego SPL zostało udoskonalone” – zaczął Emenalo.

“Jeśli transfer nie doszedł do skutku, to nie dlatego, że nie podoba nam się ten zawodnik czy z powodu problemów z Liverpoolem. Po prostu pewne rzeczy muszą być spójne. Nikt nie jest na nikogo zły, idziemy naprzód, ale nie zamykamy żadnych drzwi i jeśli nadarzy się okazja, by zrobić coś dobrze i sprowadzić Salaha do SPL, będziemy bardzo wdzięczni” – dodał dyrektor Saudi Pro League.

Na ten moment trudno stwierdzić, czy w następnym okienku Mohamed Salah trafi do Arabii Saudyjskiej. Kontrakt Egipcjanina z obecnym klubem wygasa w 2025 roku. Skrzydłowy dobrze rozpoczął obecny sezon. W czterech rozegranych spotkaniach udało mu się strzelić dwa gole i dołożyć do tego dwie asysty.