Neymar jest blisko transferu do Arabii Saudyjskiej. Negocjacje przyspieszyły

Neymar jest blisko transferu do Arabii Saudyjskiej. Negocjacje przyspieszyły
Icon Sport

Wciąż nie ma pewności co do tego, gdzie Brazylijczyk będzie grał w następnym sezonie. Sporo mówiło się o tym, że jakiś europejski klub postara się ściągnąć napastnika do siebie, ale teraz okazuje się, że Neymar jest blisko transferu do Arabii Saudyjskiej. Negocjacje mają nabierać tempa.

PSG postanowiło skreślić Neymara i francuski klub chce się pozbyć Brazylijczyka. Nie został on powołany na pierwsze spotkanie ligi francuskiej, podobnie z resztą jak Kylian Mbappe. To powoduje, że brazylijski napastnik musiał poszukać sobie nowego klubu i wiele wskazuje na to, że ostatecznie padnie na wyjazd poza Europę.

Neymar jest blisko transferu do Arabii Saudyjskiej. Al-Hilal faworytem do pozyskania zawodnika

Sporo wiarygodnych dziennikarzy sportowych potwierdza tę informację, między innymi Fabrizio Romano, Matteo Moretto z “Relevo” oraz Fabrice Hawkins z “RMC Sports”. Co więcej, sprawy mają być już na bardzo zaawansowanym etapie. Ponoć PSG i Al-Hilal osiągnęły już porozumienie w sprawie transferu piłkarza, a sam Neymar otrzymał według mediów ogromną ofertę z saudyjskiego klubu, która miała go przekonać do podjęcia tej decyzji.

Nawet oficjalne dokumenty miały zostać już wysłane do sprawdzenia, więc raczej wiele nie brakuje do zrealizowania tego transferu. Niektórzy dziennikarze twierdzą, że transfer do Al-Hilal otwiera Neymarowi drogę do… FC Barcelony, która mogłaby wypożyczyć zawodnika na jeden rok. O takiej możliwości media informowały już wcześniej.

Nie ulega wątpliwościom, że Neymar jest blisko transferu do Arabii Saudyjskiej. Wcześniej mówiło się też sporo o MLS, ale jednak saudyjski zespół prawdopodobnie przekonał piłkarza do przeprowadzki. Jeśli nie zdarzy się jakiś niespodziewany zwrot akcji, to Brazylijczyk już niebawem opuści zespół mistrza Francji.

Neymar trafił do PSG w 2017 roku z FC Barcelony. Brazylijczyk stał się najdroższym piłkarzem w historii futbolu, ponieważ Paryżanie zapłacili za tego piłkarza aż 222 mln euro, bijąc tym samym wszystkie transferowe rekordy.