Nicola Zalewski może zostać sprzedany. AS Roma wyceniła polskiego piłkarza

Nicola Zalewski może zostać sprzedany. AS Roma wyceniła polskiego piłkarza
Icon Sport

Rzymski klub nie przeżywa w ostatnim czasie najlepszego okresu. W tym momencie “Giallorossi” zajmują dopiero dziewiąte miejsce w tabeli Serie A. Forma całego zespołu nie powala na kolana i działacze mają zamiar coś z tym zrobić. Włoskie media donoszą, że jednym ze słabych punktów AS Romy ma być lewa obrona. Wiele wskazuje na to, że Nicola Zalewski może zostać sprzedany. Już nawet wymieniani są potencjalni następcy polskiego zawodnika.

Włoska prasa poinformowała, że Jose Mourinho nie jest zadowolony z obsady lewej obrony. To wiąże się z przyszłością Nicoli Zalewskiego, ale nie tylko jego, ponieważ na wylocie ma znajdować się także Leonardo Spinazzola. Żaden z tych dwóch zawodników ma nie przekonywać całkowicie portugalskiego trenera.

Nicola Zalewski może zostać sprzedany. Jest lista potencjalnych następców

Informacje na temat tego, że Nicola Zalewski może zostać sprzedany, podał włoski portal “Calciomercato.com”. AS Roma poważnie rozważyłaby tę transakcję, jeśli jakiś klub wyłożyłby za polskiego obrońcę kwotę w wysokości 12-15 mln euro.

Sytuacja drugiego lewego obrońcy, a więc wspomnianego Leonardo Spinazzoli jest nieco inna. Włoskiemu zawodnikowi z końcem sezonu kończy się umowa z AS Romą, więc prawdopodobnie opuści ten klub za darmo. Ponoć nie są prowadzone żadne rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu przez mistrza Europy.

Włoskie media donoszą nawet o tym, kto mógłby zastąpić wspomnianą dwójkę w AS Romie. Rzymski klub monitoruje sytuację Lucasa Pitona z Vasco da Gamy i Borny Barisicia z Rangers FC.

Przez cały swój pobyt w AS Romie, Nicola Zalewski rozegrał w tym klubie łącznie 82 spotkania. Udało mu się zdobyć dwa gole i zanotować cztery asysty. W przypadku obecnych rozgrywek, reprezentant Biało-Czerwonych zgromadził 9 meczów i grał przez 435 minuty. W tym sezonie nie strzelił jeszcze żadnej bramki i nie asystował przy trafieniach kolegów.

Czytaj też: Sebastian Szymański trafi do SSC Napoli? Transfer możliwy już zimą!