Nie żyje Andriej Kudriaszow. Zmarł w wieku 32 lat

Nie żyje Andriej Kudriaszow. Zmarł w wieku 32 lat

Bardzo smutne informacje obiegły internet w sobotni poranek. W wieku 32 lat zmarł rosyjski żużlowiec z polskim obywatelstwem Andriej Kudriaszow. Zawodnik od jakiegoś czasu walczył z nowotworem. 

Andriej Kudriaszow jest dobrze znany w Polsce. Bronił barw kilku klubów, takich jak między innymi Polonia Bydgoszcz, Kolejarz Opole, Start Gniezno, a także Wanda Kraków.

Nowotwór zaatakował go zupełnie niespodziewanie. Kudriaszow natychmiast przerwał karierę i skupił się na walce o zdrowie. Niestety, tę walkę przegrał.

Andriej Kudriaszow nie żyje. Na co chorował Rosjanin?

W sobotę, 18 maja, dotarły smutne informacje o śmierci Andrieja Kudriaszowa, byłego żużlowca, który zmarł w wieku 32 lat.

Kudriaszow walczył z rakiem płaskobłonkowym skóry, co nieoczekiwanie przerwało jego karierę sportową. Diagnoza zaawansowanego raka z przerzutami zakończyła jego działalność w sporcie. Mimo wysiłków, nie udało mu się pokonać choroby.

Kudriaszow osiągnął znaczące sukcesy w żużlu, w tym drużynowy brąz na mistrzostwach świata w 2017 roku oraz złoto i srebra w młodzieżowych i parowych mistrzostwach Europy.

Wiem, że muszę przetrwać to wszystko dla mojej córki. Jej uśmiech motywuje mnie każdego dnia. W najgorszym momencie powiedziałem sobie, że nie pozwolę, by była sierotą. Dziś mam nadzieję, że pożyję jeszcze przynajmniej 50 lat i zatańczę na jej weselu – mówił Andriej Kudriaszow kilka miesięcy temu w rozmowie z WP SportoweFakty.

W obliczu koszmarnej diagnozy z Kudriaszowem solidaryzowało się całe środowisko żużlowe. Odbywały się między innymi zbiórki środków na leczenie Rosjanina. Terapię przechodził zarówno w Polsce, jak i w Rosji. W pewnym momencie lekarze podjęli decyzję o amputacji nogi byłego zawodnika. Miało to być ratunkiem dla Kudriaszowa.

Niestety, ostatecznie podejmowane przez medyków wysiłki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Po śmierci Andrieja Kudriaszowa w żałobie pogrążyli się zarówno jego bliscy, jak i członkowie polskiego środowiska żużlowego. Ze smutkiem i żalem informację o jego odejściu przekazały m.in. kluby, których barw bronił.