Nikola Grbić odejdzie z reprezentacji Polski? “Jedzie po medal i z tego będzie rozliczany”

Nikola Grbić odejdzie z reprezentacji Polski? “Jedzie po medal i z tego będzie rozliczany”
Icon Sport

W ostatnim czasie w Polsce sporo mówiło się na temat przyszłości selekcjonera kadry siatkarzy. Wszystko za sprawą zdjęcia, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Czy ostatecznie Nikola Grbić odejdzie z reprezentacji Polski? Na ten temat wypowiedział się w rozmowie Interią Sport Sebastian Świderski, czyli prezes PZPS.

Nikola Grbić po objęciu reprezentacji Polski pokazał, że ten wybór się broni. W 2022 roku zdobył z reprezentacją brąz w Lidze Narodów i srebrny medal mistrzostw świata. Rok później Polacy wygrali Ligę Narodów i mistrzostwa Europy, a także udało im się awansować na igrzyska olimpijskie w Paryżu, które odbędą się już za kilka miesięcy.

Co z przyszłością Nikoli Grbicia? Po igrzyskach wygasa jego kontrakt

Oczywiście zbliżający się turniej siatkarski w ramach igrzysk olimpijskich w Paryżu ma dla Polaków ogromną wartość, ponieważ od wielu lat na tej imprezie nasi zawodnicy nie zachwycali. Zależeć może od tego także przyszłość selekcjonera reprezentacji Polski, gdyż umowa Nikoli Grbicia wygasa właśnie po IO.

Co ciekawe, w marcu agent Serba opublikował zdjęcie w mediach społecznościowych z podpisem, który mógł sugerować to, że Nikola Grbić podpisał już nowy kontrakt. Sebastian Świderski w rozmowie z Interią temu zaprzeczył. “Na razie tematem zajmuje się prezydium, wkrótce będziemy mieli spotkanie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i jeżeli wyrazi on chęć dalszej współpracy – a głęboko wierzę, że tak będzie – to usiądziemy do rozmów i będziemy negocjować nową umowę” – powiedział

Czy Nikola Grbić odejdzie z reprezentacji Polski po igrzyskach olimpijskich? Z tej wypowiedzi Sebastiana Świderskiego wynika, że może zdecydować o tym wynik. “Trener Grbić sam sobie stawia cele minimum, którymi zawsze jest walka o najwyższe cele. Tak samo jest w przypadku igrzysk – selekcjoner jedzie po medal i z tego będzie rozliczany” – powiedział prezes PZPS.