PGE Ekstraliga 2023 – terminarz rozgrywek

pge ekstraliga 2023

Kibice ekstraligowych drużyn otrzymali świąteczny prezent, jakim jest terminarz PGE Ekstraligi 2023! Jak wygląda harmonogram meczów i co wydarzy się w pierwszej kolejce?

Terminarz PGE Ekstraligi 2023

Pierwszą kolejkę PGE Ekstraligi 2023 przewidziano na 8-9 kwietnia. PGE Ekstraliga 2023 terminarz wskazuje na to, że w sobotę, a więc pierwszego dnia nowego sezonu, zmierzą się drużyny z Grudziądza i Częstochowy, a także Torunia oraz Gorzowa.

Na niedzielę przewidziano natomiast konfrontację leszczynian z krośnianami oraz pojedynek lubelsko-wrocławski.

Patrząc na terminarz PGE Ekstraligi 2023, dowiadujemy się, że sezon zasadniczy potrwa do 4-6 sierpnia. Właśnie wtedy czeka nas ostatnia kolejka.

A jak wygląda PGE Ekstraliga 2023 terminarz fazy finałowej? Szczegóły zostały zaprezentowane poniżej. Warto jednak podkreślić, że półfinały odbędą się 27 sierpnia i 10 września, a finał oraz mecz o 3. miejsce – 17 września, a rewanże 23 i 24 września.

1. runda (8, 9 kwietnia):
sobota: ZOOleszcz GKM Grudziądz – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
sobota: For Nature Solutions Apator Toruń – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: Fogo Unia Leszno – Cellfast Wilki Krosno
niedziela: Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

2. runda (14, 16 kwietnia):
piątek: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno
piątek: ebut.pl Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – For Nature Solutions Apator Toruń

3. runda (21, 23 kwietnia):
piątek: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – ebut.pl Stal Gorzów
piątek: Motor Lublin – Cellfast Wilki Krosno
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno
niedziela: For Nature Solutions Apator Toruń – Betard Sparta Wrocław

4. runda (28, 30 kwietnia):
piątek: Fogo Unia Leszno – For Nature Solutions Apator Toruń
piątek: ebut.pl Stal Gorzów – Motor Lublin
niedziela: Betard Sparta Wrocław – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – ZOOleszcz GKM Grudziądz

5. runda (5, 7 maja):
piątek: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Cellfast Wilki Krosno
piątek: For Nature Solutions Apator Toruń – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: Betard Sparta Wrocław – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: Motor Lublin – Fogo Unia Leszno

6. runda (19, 21 maja):
piątek: Fogo Unia Leszno – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
piątek: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław
niedziela: For Nature Solutions Apator Toruń – Motor Lublin
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – ebut.pl Stal Gorzów

7. runda (26, 28 maja):
piątek: Betard Sparta Wrocław – Cellfast Wilki Krosno
piątek: Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – For Nature Solutions Apator Toruń
niedziela: ebut.pl Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

8. runda (4, 25 czerwca):
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Motor Lublin
niedziela: Fogo Unia Leszno – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – Betard Sparta Wrocław
niedziela: For Nature Solutions Apator Toruń – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

9. runda (9, 11 czerwca):
piątek: Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz
piątek: ebut.pl Stal Gorzów – Cellfast Wilki Krosno
niedziela: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno
niedziela: Motor Lublin – For Nature Solutions Apator Toruń

10. runda (16, 18 czerwca):
piątek: ebut.pl Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław
piątek: Cellfast Wilki Krosno – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
niedziela: Fogo Unia Leszno – Motor Lublin
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – For Nature Solutions Apator Toruń

11. runda (30 czerwca, 2 lipca):
piątek: For Nature Solutions Apator Toruń – Fogo Unia Leszno
piątek: Motor Lublin – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Cellfast Wilki Krosno

12. runda (7, 9 lipca):
piątek: Fogo Unia Leszno – ZOOleszcz GKM Grudziądz
piątek: Cellfast Wilki Krosno – Motor Lublin
niedziela: Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń
niedziela: ebut.pl Stal Gorzów – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

13. runda (21, 23 lipca):
piątek: Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław
piątek: For Nature Solutions Apator Toruń – Cellfast Wilki Krosno
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: Motor Lublin – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

14. runda (4, 6 sierpnia):
piątek: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – ZOOleszcz GKM Grudziądz
piątek: ebut.pl Stal Gorzów – For Nature Solutions Apator Toruń
niedziela: Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – Fogo Unia Leszno

Część finałowa:

15 runda – 13 sierpnia

16 runda – 20 sierpnia

17 runda – 27 sierpnia (półfinały)

3 września – termin rezerwowy

18 runda – 10 września (półfinały – rewanże)

19 runda – 17 września (Finał i mecz o 3. miejsce)

* W przypadku awansu drużyny z Torunia do meczu finałowego lub o 3. miejsce (19. i 20. runda) klub z Torunia będzie gospodarzem meczu w 19. rundzi

20 runda – 23 września (mecz o 3. miejsce – rewanże)
24 września (finał – rewanż)

1 października – termin rezerwowy
8 października – termin rezerwowy