PGE Ekstraliga finał – kiedy, o której godzinie i gdzie oglądać transmisję?

To już ostatnie akcenty PGE Ekstraligi 2022! Przed nami wielki PGE Ekstraliga finał. Zmierzą się w nim ekipy Moje Bermudy Stali Gorzów i Motoru Lublin.

pge ekstraliga finał

Kiedy finał PGE Ekstraligi 2022? O której godzinie?

Pierwszy finał PGE Ekstraligi odbył się 11 września o godzinie 19:30. Tego samego dnia do skutku doszedł premierowy mecz o brązowy medal. On rozpoczął się o 17:00.

Rewanżowy pojedynek o brąz nastąpi 24 września o 19:15, a o tytuł Drużynowego Mistrza Polski – 25 września o 19:15. Finał żużel PGE Ekstraliga zapowiada się fascynująco!

Terminarz meczów o brązowy medal:

  • 11 września, 17:00: For Nature Solutions Apator Toruń – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
  • 24 września, 19:15: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – For Nature Solutions Apator Toruń

Terminarz meczów o złoty medal:

  • 11 września, 19:30: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin
  • 25 września, 19:15: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów

Jak poszło poszczególnym ekipom w pierwszych spotkaniach o medale? Do sporej niespodzianki doszło w Gorzowie Wielkopolskim. Miejscowa Moje Bermudy Stal okazała się znacznie lepsza od Motoru Lublin i wygrała aż 51:39. Fenomenalnie pojechali m.in. Bartosz Zmarzlik (16+1), Szymon Woźniaj (11+2), a także Martin Vaculik (14+2). Po przeciwnej stronie barykady wysoki poziom trzymał jedynie Dominik Kubera (16).

Bardziej zacięty przebieg miał mecz o trzecie miejsce. W Toruniu miejscowy Apator wygrał z Włókniarzem jedynie 46:44. Liderami zwycięskiego zespołu byli Jack Holder (16) oraz Paweł Przedpełski (11+1). W szeregach “Lwów” wyróżnili się Kacper Woryna (11+1) czy też Jakub Miśkowiak (10).

Kto zostanie Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu? Zasady finału

Zasady finał żużla PGE Ekstraligi są banalne. Drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego i Lublina odjadą dwa spotkania. Złoty medal wywalczy ta ekipa, która w dwumeczu uzyska więcej punktów. Identyczne zasady obowiązują w kontekście meczów o trzecią lokatę PGE Ekstraligi.

Gdzie oglądać finał PGE Ekstraligi na żywo?

Oba finały PGE Ekstraligi 2022 będą transmitowane. Będzie można je oglądać za pośrednictwem Canal+ online i Canal+ Sport 5. Mecze o trzecie miejsce też będą transmitowane. W tym przypadku przekaz live udostępniony zostanie na Eleven Sports i Canal+ online.

Przeczytaj także nasz tekst o IMP.