PGE Ekstraliga play-off 2023 kto z kim, kiedy mecze, gdzie oglądać?

Sezon zasadniczy PGE Ekstraligi 2023 to już absolutna historia. Najwyższa czas na emocje związane z PGE Ekstraliga play-off 2023. Koniecznie sprawdźcie, co nas czeka!

pge ekstraliga play-off

PGE Ekstraliga play-off żużel – zasady rywalizacji

Do play-offów PGE Ekstraligi 2023 awansowało sześć zespołów. W walce o tytuł mistrza Polski pozostają takie ekipy jak Betard Sparta Wrocław, Platinum Motor Lublin, ebut.pl Stal Gorzów, Tauron Włókniarz Częstochowa, For Nature Solutions KS Apator Toruń i Fogo Unia Leszno.

Teraz te drużyny pojadą w ćwierćfinałach. Zasady są bardzo proste. Pierwsza ekipa po fazie zasadniczej mierzy się z szóstą. Druga pojedzie z piątą, zaś trzecia zmierzy się z czwartą. Teoretycznie najciekawiej zapowiada się więc dwumecz tej ostatniej pary – dotychczasowe wyniki pokazują, że drużyny dzieli najmniejsza różnica.

Wszystko wskazuje na to, że sporo emocji zagwarantuje każdy z ćwierćfinałowych pojedynków. Generalnie każda para zmierzy się dwukrotnie, a do półfinałów awansują ci, którzy wygrają dwumecze. Do tego dochodzi lucky loser, a więc najlepiej spisująca się drużyna, która przegra ćwierćfinał.

Ćwierćfinały PGE Ekstraligi (Żużel play-off 2023)

PGE Ekstraliga play-off, jak już wspomnieliśmy, rozpoczęła się od zmagań ćwierćfinałowych. Oto wyniki pierwszych meczów:

 • Apator Toruń – Motor Lublin 42:47
 • Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa 41:49
 • Unia Leszno – Sparta Wrocław 42:48

Za nami również rewanże, w których padły następujące rezultaty:

 • Włókniarz Częstochowa – Stal Gorzów 50:40
 • Motor Lublin – Apator Toruń 49:41
 • Sparta Wrocław – Unia Leszno 53:37

Półfinały PGE Ekstraligi (Play-off Żużel)

Półfinały odbędą się 27 sierpnia 2023 roku i 10 września 2023 roku. Oto harmonogram i wyniki:

27 sierpnia:

 • Apator Toruń – Sparta Wrocław 45:45
 • Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin 36:54

Pojedynek na toruńskiej Motoarenie był zacięty i emocjonujący. “Anioły” mocno postawiły się jednemu z głównych kandydatów do jazdy o mistrzostwo Polski. Ostatecznie zakończyło się remisem 45:45. W Częstochowie natomiast Włókniarz błądził niczym dzieci we mgle i przegrał z Motorem aż 36:54.

W meczach rewanżowych na wysokości zadania stanęły drużyny z Lublina i Wrocławia:

10 września:

 • Sparta Wrocław – Apator Toruń 51:39
 • Motor Lublin – Włókniarz Częstochowa 58:32

Finał PGE Ekstraligi (Żużel Play-off 2023)

Po półfinałach przyszedł czas na rywalizację finałową i spotkania o trzecie miejsce. Poniżej harmonogram tych spotkań.

Mecze o 3. miejsce:

 • Apator Toruń – Włókniarz Częstochowa 50:40
 • Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń 23 września, 19:15

Finał:

 • Motor Lublin – Sparta Wrocław 51:39
 • Sparta Wrocław – Motor Lublin 24 września, 19:15

Do brązowego medalu po pierwszym meczu przybliżył się Apator Toruń. Bliższy mistrzostwa jest zaś Motor Lublin.

PGE Ekstraliga play-off 2023 – kto jest faworytem

Dopatrujemy się dwóch faworytów do walki o tytuł mistrza Polski. Największe szanse na taki sukces dajemy Betard Sparcie Wrocław i Platinum Motorowi Lublin. Faza zasadnicza pokazała, że te drużyny stać na naprawdę dużo.

Wrocławianie zajęli pierwsze miejsce, zaś lubelski zespół zajął drugie miejsce, wywalczając tylko dwa punkty mniej. Jesteśmy niemal pewni, że te drużyny pojadą w finale

Gdzie oglądać PGE Ekstraliga żużel play-off 2023?

Tutaj większych niespodzianek nie ma. Prawami do pokazywania meczów PGE Ekstraligi dysponują Eleven Sports oraz Canal+. Właśnie te stacje pokazują zmagania najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. W innych miejscach legalnych transmisji nie znajdziecie.

Na razie wiemy, jak wygląda szczegółowy plan transmisji pierwszych starć ćwierćfinałowych. Mecz Apator Toruń – Motor Lublin będzie można obejrzeć na kanale Eleven Sports 1. Pojawi się też stream live na platformie Pilot WP.

A co z transmisją ze starcia Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa? Ten pojedynek będzie można zobaczyć na Eleven Sports 1. Identycznie jak w przypadku starcia Apatora z Motorem, stream online znajdziecie na Pilot WP.

Inaczej sytuacja będzie wyglądać w przypadku konfrontacji Unia Leszno – Sparta Wrocław. Ten mecz będzie transmitowany na antenie Canal+ Sport 5. Jeżeli chodzi natomiast o przekaz live przez internet, to znajdziecie go na Canal+ online.