PGE Ekstraliga z Rosjanami? Minister sportu zabrał głos

Nieustannie sporo emocji wzbudza kwestia tego, czy w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraliga 2023 pojadą Rosjanie. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że pojawi się dla nich pewna furtka. Głos w tej sprawie zabrał minister sportu Kamil Bortniczuk.

PGE Ekstraliga

PGE Ekstraliga 2023. Kamil Bortniczuk o Rosjanach

Wkrótce ma zostać ogłoszona decyzja w sprawie Rosjan w kontekście sezonu żużlowego 2023. Coraz więcej wskazuje na to, że reprezentanci Sbornej z polskimi paszportami pojadą m.in. w PGE Ekstralidze.

W bardzo wymowny sposób do sprawy odniósł się minister sportu Kamil Bortniczuk. –  Jestem za tym, aby Rosjanie nie startowali w Polsce. Jeżeli jednak ktoś ma polski paszport, to należy go traktować jak Polaka, jeśli oczywiście w odpowiednim czasie wystąpi o polską licencję, otrzyma ją i na podstawie takiej licencji będzie mógł występować w rozgrywkach – powiedział w rozmowie z Polska Press.

Jeżeli w naszym kraju będą mogli jeździć Rosjanie z polskimi paszportami, to należy się spodziewać powrotu takich żużlowców jak Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow oraz Andriej Kudriaszow.