Piękny gol Adama Buksy. Wyprzedził Krzysztofa Piątka [WIDEO]

Piękny gol Adama Buksy. Wyprzedził Krzysztofa Piątka [WIDEO]
Icon Sport

Ten sezon w Turcji jest dla reprezentanta Biało-Czerwonych bardzo udany. Potwierdza to także piękny gol Adama Buksy, który padł w starciu Antalyasporu z Hatyasporem. Między innymi dzięki temu trafieniu polskiego napastnika jego zespół dał radę odwrócić losy tego spotkania i ostatecznie wygrać 2:1.

Adam Buksa występuje w Antalyasporze lipca 2023 roku. Nie wiadomo jednak, jak potoczy się jego kariera, ponieważ ten zawodnik jest tylko wypożyczony z Lens. Pojawiła się informacja, że z ewentualnym wykupem może być problem. Niezależnie od tego, udane występy w Turcji mogą pomóc Polakowi w otrzymaniu satysfakcjonującej oferty z jakiegoś klubu.

Adam Buksa znowu strzela. To już 14. gol w lidze!

Wydawało się, że w meczu Antalyasporu z Hatyasporem wyraźnym faworytem jest zespół polskiego napastnika. Jednak to goście wyszli na prowadzenie po bramce Fisaya Dele-Bashiru. Gospodarze w pierwszej połowie tego spotkania bili głową w mur i nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

Jednak po zmianie stron, dokładnie w 67. minucie tej rywalizacji, padł piękny gol Adama Buksy. Reprezentant Biało-Czerwonych został obsłużony dośrodkowaniem od Erdogana Yesilyurta i mocnym uderzeniem głową dał wyrównanie swojemu zespołowi. Na decydujące trafienie w tym meczu kibice musieli czekać aż do doliczonego czasu gry – wówczas wynik tego starcia ustalił Zymer Bytyqi, a Antalyaspor zdobył trzy punkty.

Adam Buksa w tym sezonie zagrał w 30 meczach ligowych w barwach Antalyasporu. Reprezentant Biało-Czerwonych może pochwalić się bilansem 14 zdobytych goli i 2 asyst. To oznacza, że polski napastnik przeskoczył w klasyfikacji strzelców innego polskiego napastnika – Krzysztofa Piątka. Jego licznik na razie zatrzymał się na 13 trafieniach.

Dzięki zwycięstwu Antalyasporu z Hatyasporem zespół Polaka wciąż znajduje się niedaleko czołówki, ponieważ zajmuje 8. pozycję w lidze, jednak ta strata punktowa nie jest duża. W następnej kolejce Adam Buksa i spółka zagrają na wyjeździe z drużyną Karagumruk.