Piotr Zieliński nie zagra z Łotwą. Opublikowano komunikat [OFICJALNIE]

Piotr Zieliński nie zagra z Łotwą. Opublikowano komunikat [OFICJALNIE]
Icon Sport

Wciąż trwa zgrupowanie kadry narodowej, a na reprezentację Polski czeka jeszcze jedno wyzwanie w postaci meczu towarzyskiego. Wiemy już, że Michał Probierz będzie musiał radzić sobie bez pomocnika SSC Napoli. Oficjalny profil “Łączy Nas Piłka” opublikował komunikat, z którego wynika, że Piotr Zieliński nie zagra z Łotwą.

Dla wielu mogło być niespodzianką to, że Piotr Zieliński nie pojawił się na boisku w piątkowym spotkaniu z Czechami. Jak się okazało, pomocnik Biało-Czerwonych nie mógł zagrać z powodu infekcji. Sprawa okazała się poważniejsza, niż początkowo sądzono i podjęto decyzję o tym, że zawodnik SSC Napoli opuści zgrupowanie reprezentacji Polski.

Piotr Zieliński nie zagra z Łotwą. Piłkarz zmaga się z anginą

Wiemy już, że stan Piotra Zielińskiego nie poprawił się na tyle, aby można było myśleć o jego obecności podczas wtorkowego sparingu z Łotwą. “Piotr Zieliński z powodu choroby opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. Lekarz reprezentacji Polski zdiagnozował u zawodnika anginę. Pomimo niezwłocznego podjęcia leczenia stan piłkarza nie poprawił się na tyle, aby mógł brać udział w treningach i wtorkowym meczu. W związku z tym Piotr Zieliński wrócił do klubu” – napisano w komunikacie na profilu “Łączy Nas Piłka”.

Piotr Zieliński to jeden z najwazniejszych zawodników reprezentacji Polski w ostatnich latach. Do tej pory polski pomocnik uzbierał już 86 meczów w kadrze narodowej. Tego wyniku nie będzie miał okazji poprawić podczas towarzyskiego spotkania z Łotwą. Ono odbędzie się we wtorek o 20:45 na PGE Narodowym.

Choć Piotr Zieliński nie zagra z Łotwą, to teraz zawodnika czeka walka z czasem, aby być gotowym na powrót do rozgrywek klubowych. Już w sobotę mistrzowie Włoch zmierzą się z Atalantą. Będzie to debiut Waltera Mazzarriego, który zastąpił na stanowisku trenera “Azzurrich” Rudiego Garcię. O tym, czy polski pomocnik zagra, zdecydują pewnie postępy w leczeniu.

Czytaj także: Bartosz Salamon przerwał milczenie. Kiedy Lech Poznań odzyska obrońcę?