PKO Ekstraklasa znów w TVP? Są nowe wieści

PKO Ekstraklasa znów w TVP? Są nowe wieści
fot. Icon Sport

Miłośnicy futbolu w ostatnich tygodniach czy miesiącach nie mieli możliwości oglądania meczów PKO BP Ekstraklasy w Telewizji Polskiej. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem się to zmieni! Ustaleniami w tej sprawie podzielił się “Przegląd Sportowy”.

TVP znów pokaże mecze PKO Ekstraklasy

“Przegląd Sportowy” już na początku października sygnalizował, że Telewizja Polska, Canal+ i Ekstraklasa są o krok od wypracowania porozumienia, jednak później okazało się, że trzeba intensywnie popracować nad warunkami umowy.

Aktualnie wszystkie mecze najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej pokazuje na żywo wyłącznie Canal+ (w lipcu podpisano nowy kontrakt na cztery lata).

“(…) spółka Ekstraklasa SA już w czasie konstruowania zaakceptowanej oferty zawarła w niej sztywny warunek, że przynajmniej jeden mecz z każdej kolejki ma być dostępny w otwartej i ogólnopolskiej telewizji” – pisze “Przegląd Sportowy”.

To oznaczałoby, że Canal+ zostałby zobowiązany do odsprzedania licencji na podobnej zasadzie, jak w poprzednich sezonach, kiedy to Telewizja Polska pokazywała część spotkań PKO BP Ekstraklasy.

“PS” twierdzi, pierwszy mecz PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 możemy obejrzeć już w najbliższy weekend 25/26 listopada. Na razie jednak nie wskazano, które spotkanie miałoby zostać pokazane w telewizji publicznej. Trzeba zatem śledzić rozwój wydarzeń w tym zakresie.

Warto wspomnieć, że mecze pokazywane na TVP są też transmitowane w sieci na sport.tvp.pl.