Pogoń Szczecin rozpoczęła nowy sezon Ekstraklasy od porażki 0:1 z Legią Warszawa w ubiegły piątek, jednak już wkrótce skład zespołu może zostać poważnie wzmocniony.
Kogo chce sprowadzić Pogoń Szczecin?
Według najnowszych informacji Daniela Trzepacza z portalu PogonSportNet, Pogoń Szczecin jest o krok od zakontraktowania Darko Churlinova.
26-latek spędził sezon 2024/25 na wypożyczeniu w Jagiellonii Białystok, gdzie rozegrał znakomitą kampanię. W 26 meczach Ekstraklasy zdobył pięć bramek i był jedną z ważniejszych postaci zespołu.
Teraz wszystko wskazuje na to, że kolejnym przystankiem w jego karierze będzie właśnie Pogoń Szczecin.
Na jakim etapie jest transfer?
Churlinov wzbudzał duże zainteresowanie podczas letniego okna transferowego. Początkowo wydawało się, że jego nowym klubem zostanie Widzew Łódź.
Jeszcze w sobotę łódzki klub prowadził rozmowy z zawodnikiem, jednak ostatecznie to Pogoń przedstawiła korzystniejszą ofertę.
Jak informuje Daniel Trzepacz, Pogoń uzgodniła już z piłkarzem warunki indywidualnego kontraktu, a oficjalne ogłoszenie transferu ma nastąpić w poniedziałek.
Gdzie wcześniej grał Darko Churlinov?
W poprzednim sezonie Churlinov występował w barwach tureckiego Kocaelisporu. Rozegrał 30 spotkań, zdobył dwie bramki i zanotował cztery asysty.
Skrzydłowy ma również doświadczenie z Championship, czyli zaplecza Premier League. W 2022 roku trafił do Burnley, podpisując czteroletni kontrakt, jednak na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii rozegrał zaledwie siedem spotkań.
Najwięcej doświadczenia zebrał jednak w Niemczech. Na swoim koncie ma 16 występów w Bundeslidze w barwach VfB Stuttgart oraz FC Köln.
Najlepszy okres w jego karierze przypadł na grę dla Schalke 04 w 2. Bundeslidze. Podczas dwóch oddzielnych wypożyczeń rozegrał tam łącznie 32 mecze ligowe.
