PŚ w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Thomas Thurnbichler podał skład Polaków

PŚ w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Thomas Thurnbichler podał skład Polaków
Icon Sport

Polscy skoczkowie nie mogli liczyć na zbyt długi odpoczynek po konkursach w japońskim Sapporo. Już od 22 lutego rozpoczną się zmagania w Niemczech, ponieważ wtedy odbędzie się PŚ w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Thomas Thurnbichler podał skład Polaków, którzy będą rywalizować o kolejne punkty. Tym razem zdecydowano się powołać tylko czterech zawodników.

Biało-Czerwoni nadal kontynuują trend z poprzednich konkursów Pucharu Świata. Jak na razie żaden z naszych skoczków nie jest w stanie rywalizować o najwyższe lokaty. Jeśli już jeden ze skoków można zaliczyć do naprawdę udanych, to w drugiej serii najczęściej dochodzi do spadku formy, jak to miało miejsce w przypadku Aleksandra Zniszczoła czy Piotra Żyły.

Oto skład Polaków na PŚ w lotach narciarskich w Oberstdorfie

We wtorkowe popołudnie trener kadry Thomas Thurnbichler podał skład Polaków, którzy będą rywalizować w ramach PŚ w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Ostatecznie wybór padł na Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła i Piotra Żyłę.

“Klemens Murańka był ujęty w planie na Oberstdorf, natomiast nie czuje się w 100 proc. pewny, by wziąć udział w lotach narciarskich, więc postanowiliśmy, że wróci do domu” – poinformował Thomas Thurnbichler cytowany przez Polski Związek Narciarski.

Skoczkowie będą ze sobą rywalizować od czwartku, kiedy to najpierw zaplanowano treningi (14:15), a potem kwalifikacje (16:40). W piątek o 15:45 odbędzie się konkurs duetów, a w sobotę o 14:30 zaplanowano serię próbną i o 16:00 konkurs indywidualny. W niedzielę oba terminy się powtórzą.

Przypomnijmy, że w tym sezonie loty narciarskie odbywały się tylko raz – podczas mistrzostw świata w Bad Mitterndorf. Wówczas z Polaków najlepiej poszło Piotrowi Żyle, który zakończył te zmagania na szóstej lokacie. Trzymamy kciuki, aby w Oberstdorfie udało mu się powtórzyć ten wynik.