PZN potwierdza zmiany w sztabie Thomasa Thurnbichlera. Jest nowy asystent!

PZN potwierdza zmiany w sztabie Thomasa Thurnbichlera. Jest nowy asystent!
Icon Sport

Można było spodziewać się tego, że przed przyszłym sezonem skoków narciarskich w polskiej kadrze dojdzie do pewnych roszad. Coraz bardziej zaczyna nam się to krystalizować i już oficjalnie PZN potwierdza zmiany w sztabie Thomasa Thurnbichlera. Z opublikowanego komunikatu wynika, że Austriak będzie współpracował z nowym asystentem. Tych korekt jest jednak więcej.

Miniony sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich nie był zbyt udany dla polskich zawodników. Żaden z naszych reprezentantów nie zameldował się w czołówce klasyfikacji – najwyższą pozycję zajął Aleksander Zniszczoł, który zakończył zmagania na 19. miejscu. Nie są to rezultaty, które kogokolwiek w Polsce by satysfakcjonowały, więc musiała przyjść jakaś reakcja.

Maciej Maciusiak asystentem Thomasa Thurnbichlera. To nie jest jedyna zmiana!

Możemy mówić więc o wielkim powrocie w polskich skokach. Nowym asystentem Thomasa Thurnbichlera będzie Maciej Maciusiak, który już kiedyś pracował z kadrą B oraz młodzieżową. “Łączymy razem swoje siły, doświadczenia i zrobimy wszystko, żeby wyniki naszych chłopaków były jak najlepsze. Wy trzymajcie kciuki, a na pewno nam się uda” – powiedział Maciusiak.

Nie jest to jedyna zmiana. W sztabie Austriaka znalazło się również miejsce dla Arvida Endlera, który jest mistrzem świata w akrobatycznym lataniu w kombinezonie. Od teraz ma być specjalistą ds. szkolenia fazy lotu. Pracować z pierwszym zespołem będzie także Paweł Gurbisz, dotychczasowy fizjoterapeuta w kadrze B.

Warto dodać, że do roszad doszło również właśnie w kadrze B. Głównym jej trenerem zostanie Wojciech Topór, a pomoże mu Krzysztof Biegun. Co ciekawe, w grudniu ogłoszono, że właśnie ten pierwszy z panów zostanie nowym asystentem Thomasa Thurnbichlera.

PZN potwierdza zmiany w sztabie Thomasa Thurnbichlera i zaznacza dodatkowo, że pełne składy zawodników zostaną opublikowane w maju. Pozostaje mieć nadzieję, że te zmiany zaowocują o wiele lepszymi wynikami, niż w trakcie zakończonego niedawno sezonu.