Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza. Awaryjne wzmocnienie!

Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza. Awaryjne wzmocnienie!
Icon Sport

Jesteśmy przyzwyczajeni raczej do tego, że do zmian klubów dochodzi w trakcie zimowego lub letniego okienka transferowego. Od tej zasady są jednak pewne wyjątki i z tego właśnie względu Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza. Jak podaje portal Meczyki.pl, zespół mistrza Polski dość nieoczekiwanie wzmocni Dusan Kuciak.

Podstawowym bramkarzem Rakowa Częstochowa był w tym sezonie Vladan Kovacević, ale doznał kontuzji. Zastąpił go Muhamed Sahinović, który naderwał mięsień czworogłowy uda i w zasadzie sezon dla niego już się skończył. To powoduje, że “Medaliki” mają problem z obsadą bramki.

Dusan Kuciak nowym bramkarzem Rakowa Częstochowa?

Ze względu na regulamin rozgrywek, Raków Częstochowa będzie mógł dokonać awaryjnego wzmocnienia. Zespół mistrza Polski zamierza skorzystać z tej szansy. Jak informuje portal Meczyki.pl, “Medaliki” mają sięgnąć po Dusana Kuciaka, który obecnie jest związany z Lechią Gdańsk, ale w tym sezonie jeszcze nie zagrał.

Bardzo ciekawe w przypadku Rakowa Częstochowa jest to, że ten klub zdecydował się na wypożyczenie kilku swoich bramkarzy, aby ci mogli liczyć na regularne granie. Taki los spotkał między innymi Xaviera Dziekońskiego czy Kacpra Trelowskiego. Oni jednak nie mogą wrócić do macierzystego klubu, aby pomóc mu w tej trudnej sytuacji.

W odwodzie pozostaje jeszcze Kacper Bieszczad, ale Dusan Kuciak zostanie ściągnięty po to, by stanowić dla niego jakąś alternatywę. W tym sezonie 21-latek zagrał w dwóch spotkaniach ligowych, w których wpuścił cztery gole. Wiele wskazuje na to, że Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza i pozostaje pytanie, na kogo postawi Dawid Szwarga.

Raków Częstochowa wciąż walczy o mistrzostwo Polski, ale na ten moment zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli. W następnej kolejce “Medaliki” zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Podopiecznym Dawida Szwargi na pewno urazy nie pomagają. Niedawno pojawiła się informacja, że Ivi López ponownie doznał kontuzji i wypada z gry.