PZPN wydał komunikat. Jakub Kwiatkowski odchodzi

PZPN wydał komunikat. Jakub Kwiatkowski odchodzi
fot. Icon Sport

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) opublikował oficjalny komunikat w sprawie Jakuba Kwiatkowskiego. Krótko poinformowano o zakończeniu współpracy z dotychczasowym team managerem reprezentacji Polski i rzecznikiem prasowym PZPN.

Jakub Kwiatkowski kończy współpracę z PZPN

PZPN wydał bardzo krótki komunikat w sprawie Jakuba Kwiatkowskiego. Wyjaśniono w nim choćby to, kto zadecydował o jego zwolnieniu.

“Decyzją selekcjonera reprezentacji Polski oraz dyrektora Departamentu Komunikacji i Mediów Jakub Kwiatkowski zakończył współpracę z PZPN” – czytamy.

Kwiatkowski z reprezentacją Polski kooperował od około dziesięciu lat. Początkowo sprawował jedynie funkcję rzecznika prasowego PZPN. Później natomiast uzyskał również stanowisko team managera kadry. W tej roli zasiadał na ławce rezerwowych w trakcie różnych meczów reprezentacji Polski.

Jako team manager Polaków był obecny podczas Euro 2016 i 2020, a także na mundialach w 2018 i 2022 roku.

O ruchu PZPN jako pierwszy informował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. “Według naszych informacji Kwiatkowski został już odsunięty od stanowiska team managera kadry. Prawdopodobnie w ogóle przestanie pracować w PZPN” – podawał.

“Decyzja federacji jest szokująca, bo Kwiatkowski jest uważany przez piłkarzy i dziennikarzy za wielkiego profesjonalistę. Cenili go też kolejni selekcjonerzy” – skomentował żurnalista.

Krótko później głos zabierał Zbigniew Boniek, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pokusił się o bardzo wymowny wpis na platformie X.

“Kompetencje i zakres obowiązków @KwiatkowskiKuba przy kadrze i meczach był bardzo obszerny. Nie można tego stanowiska nie obsadzić. Mam nadzieję, że nazwisko następcy nie będzie zaczynało się na „K” ani „S”. Dzięki @KwiatkowskiKuba” – napisał Boniek w swoim wpisie.

Czytaj także: Oto kandydat na nowego team managera reprezentacji Polski. Niespodzianka?