Robert Lewandowski szybciej wróci do gry? “To jest dla mnie najważniejsze”

Robert Lewandowski szybciej wróci do gry
Icon Sport

Trwa przerwa reprezentacyjna, a kolegom z kadry nie może pomóc właśnie napastnik FC Barcelony. Doznał on kontuzji w spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto. Polak wypowiedział się na temat tego urazu i można z tego wywnioskować, że być może Robert Lewandowski szybciej wróci do gry.

Choć początkowo mówiło się o niegroźnym urazie, to okazało się, że doszło do skręcenia, które na dłużej wyeliminowało Roberta Lewandowskiego z gry. Pojawił się bardzo duży znak zapytania, jeśli chodzi o występ reprezentanta Polski w El Clasico, które zaplanowano na 28 października. Spotkanie FC Barcelony z Realem Madryt to jeden z najważniejszych meczów tej jesieni dla obu zespołów.

Robert Lewandowski szybciej wróci do gry? “Nie mam daty”

Polski napastnik postanowił zabrać głos na temat swojej dyspozycji w rozmowie z portalem “WP SportoweFakty”. “Nie mam daty. Wszystko będzie zależało od rehabilitacji i tego, jak będę się czuł oraz jak będę reagował. El Clásico to wielki mecz, ale jak nie będę zdrowy i sprawny, to nie ma sensu, żeby w nim występował. Nadchodzący tydzień da odpowiedzi, w którym kierunku to pójdzie. Początkowo mówiło się o dłuższej absencji. Nie chcę jednak zakładać na siebie żadnej presji i słuchać kogoś, kto będzie mnie namawiał na szybszy powrót. Z klubu też takich sygnałów nie mam” – powiedział Robert Lewandowski.

Choć nie ma pewności co do występu Lewego z Realem Madryt, to reprezentant Polski zapewnił, że ta absencja nie przedłuży się do kolejnej przerwy reprezentacyjnej, którą zaplanowano na listopad.

“Mecz z Czechami jest w połowie listopada. To dużo czasu. Trzeba mieć też oczywiście w głowie przebieg rehabilitacji, ale ja mierzę w dużo wcześniejszy powrót, jeżeli wszystko będzie dobrze i nie będę czuł żadnych niepokojących reakcji. To jest dla mnie najważniejsze” – dodał napastnik FC Barcelony.

Nie wiemy jeszcze, czy Robert Lewandowski szybciej wróci do gry. Polski napastnik mimo nieco gorszej dyspozycji na początku tego sezonu i tak notuje całkiem dobre liczby. W dziesięciu meczach udało mu się strzelić sześć goli i dołożyć do tego cztery asysty.