Robert Lewandowski w dołku. Hiszpanie piszą o przyczynach

Robert Lewandowski w dołku. Hiszpanie piszą o przyczynach

Robert Lewandowski ma za sobą nieudany mecz, w którym jego FC Barcelona przegrała z UD Almerią (0:1). Polak zaprezentował się poniżej oczekiwań i nie miał nawet okazji do zdobycia bramki. Przyczynę słabszej formy Polaka wskazali dziennikarze “Mundo Deportivo”.

Robert Lewandowski bez szans na gola. O co chodzi?

Zdecydowanie nie tak miał wyglądać niedzielny mecz FC Barcelony. Zespół Xaviego nie poradził sobie w starciu z niżej notowaną UD Almerią (0:1). “Dumie Katalonii” ewidentnie zabrakło argumentów.

Rozczarował między innymi Robert Lewandowski. Polak nie miał nawet okazji na zdobycie bramki. Kapitan reprezentacji Polski został totalnie odcięty od podań i ostatecznie zaliczył kolejny słabszy mecz.

Dziennik “Mundo Deportivo” pokusił się o postawienie diagnozy. Przedstawiciele tego tytułu uznali, że problemem są założenia taktyczne obrane przez Xaviego. “Grając w ten sposób, Barca nie wygra ani ligi, ani pucharu, ani niczego” – napisano.

“Barcelona rozegrała jeden z najgorszych meczów w tym sezonie. Nie miała klarownych okazji do zdobycia bramki. Od jakiegoś czasu Lewandowski nie czuje się dobrze. Jego skuteczność pod bramką znacząco spadła” – podkreśliła katalońska redakcja.

Zwrócono również uwagę na to, że problemem dla Roberta Lewandowskiego jest fakt, iż FC Barcelona gra czterema pomocnikami.

“To nie podoba się Lewandowskiemu. Dociera do niego mniej piłek. W Almerii rzeczywistość była taka, że Barca nie zagrażała, grając zarówno trzema, jak i czterema napastnikami. Lewandowski nie miał okazji, a Barca potrzebuje jego bramek” – podsumowano.