Robert Lewandowski wypowiedział się po meczu z Łotwą: “Reprezentacja nie jest dla mnie…”

Robert Lewandowski wypowiedział się po meczu z Łotwą: “Reprezentacja nie jest dla mnie…”
Icon Sport

Podopieczni Michała Probierza zakończyli wtorkowym spotkaniem towarzyskim listopadową przerwę reprezentacyjną. Po meczu tradycyjnie głos zabrali piłkarze, a jednym z nich był napastnik FC Barcelony i kapitan drużyny narodowej. Robert Lewandowski wypowiedział się po meczu z Łotwą, a z ust piłkarza padły bardzo ciekawe słowa.

Podczas spotkania z Łotwą Michał Probierz zdecydował się posłać do boju mocny skład. Na boisku od pierwszej minuty pojawili się na przykład Jakub Kiwior, Nicola Zalewski czy właśnie Robert Lewandowski. Zaowocowało to zwycięstwem 2:0, a gole po asystach Nicoli Zalewskiego zdobyli Przemysław Frankowski oraz Robert Lewandowski.

W jaki sposób Robert Lewandowski wypowiedział się po meczu z Łotwą?

W ostatnim czasie sporo mówi się o roli Roberta Lewandowskiego. Nie tylko w reprezentacji Polski, ale również w FC Barcelonie. Zdarzało się, że polski napastnik był krytykowany za to, że opuszczał pozycję środkowego napastnika i częściej szukał opcji głębiej, próbując rozgrywać piłkę.

Piłkarz odniósł się do tej zmiany na antenie Polsatu Sport. “Reprezentacja nie jest dla mnie, bo ja jestem dla niej. Moja rola w tej drużynie też się zmienia. Chodzi nie tylko o to, co na boisku, ale też poza nim. Trzeba też zdać sobie sprawę i oczywiście zawsze byłem typowym zawodnikiem, który żył z sytuacji. Próbowałem dziś innych opcji, ale jak miałem sytuację, to z niej skorzystałem. Jestem świadomy tego. Nie chodzi tu nawet o wiek, ale doświadczenie” – tak Robert Lewandowski wypowiedział się po meczu z Łotwą.

Teraz na Roberta Lewandowskiego czekają ponownie wyzywania w klubie. Już w sobotę jego drużyna wznowi walkę o mistrzostwo Hiszpanii. FC Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Rayo Vallecano, a “Lewy” postara się o kontynuację serii strzeleckiej – w poprzednim meczu zdobył dwa gole, dając zwycięstwo swojej drużynie.

Czytaj też: Czy Nicola Zalewski doznał kontuzji? Nowe informacje o zdrowiu piłkarza