Czy Nicola Zalewski doznał kontuzji? Nowe informacje o zdrowiu piłkarza

Czy Nicola Zalewski doznał kontuzji? Nowe informacje o zdrowiu piłkarza
Icon Sport

Biało-Czerwoni zakończyli zmagania podczas tej przerwy reprezentacyjnej spotkaniem towarzyskim z Łotwą. Podopieczni Michała Probierza wygrali na PGE Narodowym 2:0 po bramkach Przemysława Frankowskiego i Roberta Lewandowskiego, ale zdecydowanie gorszą wiadomością jest potencjalny uraz piłkarza AS Romy. Czy Nicola Zalewski doznał kontuzji? Media podały informacje o stanie zdrowia polskiego zawodnika.

Nicola Zalewski okazał się jednym z bohaterów listopadowego zgrupowania. Wcześniej pojawiły się oskarżenia na temat udziału piłkarza we włoskiej aferze bukmacherskiej i nie otrzymał też szansy od Michała Probierza w październiku. Teraz sytuacja się odmieniła, a wahadłowy w dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski pokazał się z bardzo dobrej strony.

Czy Nicola Zalewski doznał kontuzji? Raczej wszystko jest w porządku

Nicola Zalewski swoją świetną formę obronił także liczbami, asystując w meczu z Łotwą przy golach Przemysława Frankowskiego oraz Roberta Lewandowskiego. Niestety potem musiał opuścić boisko po wślizgu jednego z rywali. “Bez pardonu, bardzo niebezpieczne zachowanie. Kompletnie niepotrzebne zachowanie przy tym wyniku i przy tej sytuacji“ – mówili komentatorzy podczas meczu. Zawodnik AS Romy został zmieniony, a miejsce piłkarza zajął Bartłomiej Wdowik.

Czy Nicola Zalewski doznał kontuzji? Na ten temat w studio pomeczowym wypowiedział się Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. “Co ze zdrowiem Nicoli Zalewskiego? To raczej nic poważnego. Jedynie mocno stłuczony piszczel” – powiedział dziennikarz.

Mimo zapewnień o niegroźnym stłuczeniu, piłkarz prawdopodobnie i tak przejdzie badania, ale już po powrocie do AS Romy. Jeśli wszystko będzie w porządku, to reprezentant Biało-Czerwonych otrzyma szansę na występ w kolejnym meczu ligowym. Podopieczni Jose Mourinho zmierzą się na własnym stadionie z Udinese. Początek tego meczu zaplanowano na niedzielę o 18:00. Na następny test w reprezentacji wahadłowy będzie musiał poczekać do marca. Polacy zagrają w barażach do Euro 2024 z Estonią.

Czytaj też: Marek Papszun szykuje się do nowego wyzwania. Co czeka polskiego trenera?