Robert Lewandowski zdecydował ws. występu z Łotwą!

Robert Lewandowski zdecydował ws. występu z Łotwą!
Icon Sport

Rozpoczęła się właśnie przerwa reprezentacyjna. Biało-Czerwoni w ciągu najbliższych dni rozegrają dwa spotkania. Jedno w ramach kwalifikacji do Euro 2024 przeciwko Czechom, a także mecz towarzyski. Ponoć Robert Lewandowski zdecydował ws. występu z Łotwą. Okazuje się, że Michał Probierz będzie mógł liczyć na kapitana swojej drużyny także podczas tego sparingu.

Robert Lewandowski pierwszy raz spotka się podczas zgrupowania z Michałem Probierzem. Podczas poprzedniej przerwy na kadrę polski napastnik nie był dostępny z powodu kontuzji, której nabawił się w klubie. W niedzielę “Lewy” przełamał swoją passę bez zdobytej bramki. Kapitan Biało-Czerwonych zdobył dwa gole podczas spotkania FC Barcelony z Deportivo Alaves.

Co Robert Lewandowski zdecydował ws. występu z Łotwą?

Występ Roberta Lewandowskiego w meczu z Czechami nie budził żadnych wątpliwości, ale nad udziałem napastnika w starciu z Łotwą można było się zastanawiać. Okazuje się, że bezpodstawnie. Mateusz Borek w programie “Moc Futbolu” na Kanale Sportowym potwierdził, że “Lewy” zostanie z kadrą do końca zgrupowania.

“Wczoraj cały team Roberta Lewandowskiego zadeklarował trenerowi Probierzowi, że piłkarz zostaje na mecz z Łotwą. Zostaje, chłopaki chcą zostać wszyscy po to, żeby uczestniczyć w jednostkach treningowych nawet po pierwszym meczu” – stwierdził Mateusz Borek.

Robert Lewandowski zdecydował ws. występu z Łotwą, ale nie ma na razie pewności co do tego, czy Michał Probierz skorzysta z usług polskiego napastnika – na ten moment wiemy tylko, że Polak nie wróci wcześniej do klubu. Kapitan Biało-Czerwonych będzie mógł poprawić swoje reprezentacyjne statystyki. Ostatnią bramkę dla reprezentacji “Lewy” strzelił w starciu z Wyspami Owczymi – wtedy gracz FC Barcelony zanotował dublet.

Podopieczni Michała Probierza zmierzą się z reprezentacją Czech już w piątek, 17 listopada. Towarzyskie spotkanie z Łotwą zaplanowano cztery dni później. Biało-Czerwoni oba te mecze rozegrają przy udziale własnej publiczności w Warszawie.

Czytaj także: Michał Probierz dokonał zmian w powołaniach na mecze z Czechami i Łotwą [OFICJALNIE]