Robert Lewandowski został skrytykowany po meczu z Realem Madryt. “Brak iskry był zauważalny”

Icon Sport

FC Barcelona przegrała z Realem Madryt 1:2, mimo że prowadziła w tym spotkaniu już od 6. minuty. Polski napastnik ostatecznie nie wybiegł w podstawowym składzie, ale pojawił się na boisku na ponad pół godziny gry. Robert Lewandowski został skrytykowany po meczu z Realem Madryt, ponieważ nie pokazał nic szczególnego.

Kapitan reprezentacji Polski od 4 października pozostawał poza grą. W meczu Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto został sfaulowany przez jednego z piłkarzy portugalskiego zespołu i musiał pauzować przez ponad trzy tygodnie. Przed starciem z Realem Madryt Lewy dostał zielone światło na grę, a Xavi Hernandez wpuścił Polaka na boisko w drugiej połowie.

W Hiszpanii Robert Lewandowski został skrytykowany po meczu z Realem Madryt

Robert Lewandowski był pierwszym piłkarzem FC Barcelony, który w tym spotkaniu wszedł z ławki rezerwowych. W 61. minucie polski napastnik zastąpił Ferrana Torresa. Przez pół godziny gry Lewy dał radę oddać jeden niecelny strzał, ale zdarzały mu się również proste błędy jak niedokładne przyjęcia.

O dyspozycji polskiego napastnika napisał między innymi kataloński dziennik “Sport”. “Zagrał pół godziny, próbował oddać strzał zza pola karnego, jednak wydawał się trochę powolny” – napisano po meczu.

W podobnym tonie oceniono Roberta Lewandowskiego w “Mundo Deportivo”. “Pojawił się na boisku, gdy gra była trudniejsza. Brak iskry był zauważalny w momencie, gdy ustawienie się do strzału zajęło mu sporo czasu” – dodano w drugim katalońskim dzienniku.

Choć Robert Lewandowski został skrytykowany po meczu z Realem Madryt, to warto wziąć pod uwagę fakt, że polski napastnik przed tym spotkaniem wziął udział tylko w dwóch zajęciach z resztą drużyny, więc mógł nie być w najwyższej formie. Reprezentant Biało-Czerwonych będzie mógł pokazać się z lepszej strony w najbliższą sobotę. FC Barcelonę czeka trudne, wyjazdowe spotkanie z Realem Sociedad. W tym sezonie Lewy strzelił w lidze 5 goli i zajmuje trzecią pozycję pod kątem zdobytych bramek.