Roland Garros 2023. Główna rywalka Igi Świątek, Elena Rybakina wycofała się z turnieju!

Roland Garros 2023. Główna rywalka Igi Świątek, Elena Rybakina wycofała się z turnieju!
Icon Sport

Sensacja – tak śmiało można określić wiadomość z ostatniej chwili. Elena Rybakina, która uważana była za jedną z dwóch głównych, obok Aryny Sabalenki, rywalek Igi Świątek, wycofała się z Roland Garros 2023.

Elena Rybakina wycofała się z Roland Garros 2023

Tegoroczny Roland Garros bogaty jest w sensacyjne rozstrzygnięcia, zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn. Nikt jednak nie spodziewał się informacji, która ukazała się na początek siódmego dnia rywalizacji na paryskich kortach. Elena Rybakina poinformowała, że wycofuje się z rywalizacji na Roland Garros 2023. Oficjalnie nie podano powodu takiego stanu rzeczy, ale jedna z francuskich telewizji donosi, ze Kazaszka zmaga się z wysoką gorączką.

Elena Rybakina była jedną z głównych faworytek do wygrania Roland Garros 2023. Co ciekawe, w półfinale Kazaszka mogła zagrać z Igą Świątek. Byłaby to doskonała okazja do rewanżu Polki nad Rybakiną. Iga przegrała z Eleną trzy ostatnie mecze, w tym ostatni ćwierćfinał na turnieju w Rzymie. Elena Rybakina przed Roland Garros 2023 znajdowała się w znakomitej formie. Wygrała wspomniany turniej w Rzymie, a dobrą dyspozycję potwierdzała także na paryskich kortach. W najbliższym meczu Kazaszka miała zagrać przeciwko Sarze Sorribes Tormo, notowanej na 132. miejscu rankingu WTA Hiszpance. Mecz ten już został zakwalifikowany jako walkower.

W tej chwili wydaje się, że najgroźniejszą oponentką Igi Świątek, która może stanąć na drodze Polki do wygrania po raz trzeci Roland Garros, jest Aryna Sabalenka. Przypomnijmy, że z turnieju odpadły już między innymi Barbora Krejcikova, Jessica Pegula, a przed startem French Open wycofała się Paula Badosa. Grono faworytek skurczyło się więc niemalże do minimalnych rozmiarów.