Iga Świątek zagra dzisiaj dwa mecze? Wiemy kiedy gra Świątek i o której (BNP Paribas Warsaw Open 2023)

Iga Świątek zagra dzisiaj dwa mecze? Wiemy kiedy gra Świątek i o której (BNP Paribas Warsaw Open 2023)
Icon Sport

Niedziela może być niezwykle szalona dla Igi Świątek, jak zresztą cały turniej BNP Paribas Warsaw Open 2023. Warunki atmosferyczne sprawiły bowiem, że Laura Siegemund (jest już w finale), jak i Iga Świątek oraz Yanina Wickmayer (walczą w półfinałe) musiały wczoraj rozegrać po dwa mecze. Mało tego, mecz Igi Świątek zostanie dokończony dzisiaj… wszystko dlatego, że wczoraj z powodu zmroku spotkanie zostało przerwane. Kiedy gra Świątek mecz dzisiaj?

Dwa mecze Igi Świątek dzisiaj na BNP Paribas Warsaw Open 2023?

Wczorajszy mecz Igi Świątek rozpoczął się zgodnie z planem. Polka pokonała w pierwszym secie Yaninę Wickmayer 6:1 i wydawało się, że przy stanie 5:2 w drugim, za chwilę zakończy mecz i będzie się przygotowywała do niedzielnego finału. Nic jednak bardziej mylnego. Wickmayer odrodziła się i wykorzystała słabszą dyspozycję Igi doprowadzając do stanu… 5:5. Wtedy też mecz Igi Świątek został przerwany i jego dokończenie zaplanowano… niedzielę 30 lipca. Problem w tym, że tego samego dnia, rozegrany zostanie też finał BNP Paribas Warsaw Open 2023.

Bez względu więc na to, czy półfinał wygra Iga Świątek (na co liczymy), czy Yanina Wickmayer, to jedna z tych pań rozegra w niedzielę dwa mecze – półfinał i finał BNP Paribas Warsaw Open 2023.

Kiedy gra Świątek? Półfinał przeciwko Wickmayer zostanie dokończony o godzinie 12:00. Z kolei finał zostanie rozegrany po meczu półfinałowym, ale nie wcześniej, niż o godzinie 13:00.

Oba mecze można obejrzeć na TVP 1, TVP Sport oraz przykładowo na stronie STS, która po rejestracji proponuje darmowy stream online.

OGLĄDAJ TUTAJ