Skoki narciarskie Klingenthal wyniki kwalifikacji: Ryoyu Kobayashi najlepszy na Vogtland-Arenie!

Skoki narciarskie Klingenthal wyniki kwalifikacji: Ryoyu Kobayashi najlepszy na Vogtland-Arenie!
fot. Icon Sport

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami punktualnie o godz. 15:30 rozpoczęły się zmagania mające wyłonić 50-tkę zawodników, którzy wezmą udział w sobotnim konkursie na Vogtland-Arenie. Oto PŚ W Klingenthal wyniki kwalifikacji.

Wyniki kwalifikacji PŚ w Klingenthal (08.12.2023)

Przebieg kwalifikacji był naprawdę emocjonujący. Oto finałowa dziesiątka, która powalczy niebawem o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata:

Tym razem nie Stefan Kraft a Ryoyu Kobayashi oddał najlepszą próbę, która finalnie pozwoli mu przystąpić do sobotnich zawodów ze swoistego pole-position. Japończyk skoczył dokładnie 145.5 metra, wyprzedzając tym samym drugiego Krafta ponad 7 metrów! Na lokacie trzeciej kwalifikacje zakończył Johann Andre Forfang.

Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki ukończył zmagania na pozycji piątej. 14. był Piotr Żyła, a 26. Paweł Wąsek. Na nieco dalszych miejscach tj. 31. oraz 37. uplasowali się kolejno Andrzej Stękała oraz Maciej Kot.

Kiedy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Rywalizację na skoczni o punkcie K wynoszącym 125 metrów zaplanowano na dwa dni. Zarówno w sobotę jak i niedzielę pierwsza seria konkursowa powinna wystartować około godz. 16:00.