Oto kalendarz siatkarskiej Ligi Narodów. Zła wiadomość dla Polski!

Oto kalendarz siatkarskiej Ligi Narodów. Zła wiadomość dla Polski!
Icon Sport

Przed następnym sezonem reprezentacyjnym w siatkówce mamy coraz mniej niewiadomych. Oto kalendarz siatkarskiej Ligi Narodów 2024 opublikowany przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Zawodnicy, zawodniczki oraz kibice nie będą zadowoleni z jednego faktu, który został ogłoszony przez federację.

Wiemy już, że Liga Narodów 2024 będzie dobrą okazją do przetarcia się przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Przed wylotem do Francji zostanie rozegrany ten turniej o mniejszym ciężarze gatunkowym. W przypadku siatkarek rozpocznie się 14 maja, natomiast panowie zakończą zmagania 2 lipca.

Oto kalendarz siatkarskiej Ligi Narodów. Gdzie zagramy?

Choć nie wiemy, jak zawodnicy i zawodniczki poradzą sobie w tym turnieju, to mamy pewność, gdzie będą rywalizować. Oto kalendarz siatkarskiej Ligi Narodów i miejsca rozegrania meczów. Siatkarki zagrają w Turcji (Antalya), Stanach Zjednoczonych (Arlington, Texas) i Hongkongu.

Jeśli chodzi o podopiecznych Nikoli Grbicia, tutaj również postawiono na Turcję (Antalya), ale także na Japonię (dokładne miejsce jeszcze nieznane) i Słowenię (Ljubljana). Na pewno dobrą wiadomością jest ta ostatnia lokalizacja, ponieważ pozwoli to ewentualnie uniknąć długiej podróży przed igrzyskami olimpijskimi we Francji.

Te wiadomości na pewno nie spodobają się polskim kibicom, ponieważ przynajmniej w tej fazie nie będzie łatwo zobaczyć zmagań siatkarek i siatkarzy z wysokości trybun. Warto jednak przypomnieć, że nie ustalono jeszcze gospodarzy finałów, więc tutaj Polska wciąż ma zostać ich gospodarzem. Pod kątem komfortu oglądania zmagań ten wybór lokalizacji również nie pomaga, ponieważ dla nas mecze rozgrywane w Stanach Zjednoczonych będą odbywały się w nocy, a te w Azji w godzinach wczesnoporannych.

Warto przypomnieć, że 2023 rok był udany pod kątem występów w Lidze Narodów zarówno dla pań, jak i dla panów. Siatkarki zdobyły na tej imprezie brązowy medal po pokonaniu USA, a Polacy sięgnęli po złoto.

Czytaj także: Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Doszło ponoć do kontaktów