Skoki narciarskie Ruka: Dublet Stefana Krafta!

Skoki narciarskie Ruka: Dublet Stefana Krafta!
fot. Icon Sport

Inaugurację kolejnego sezonu Pucharu Świata bardzo dobrze będzie na pewno wspominał Stefan Kraft. Z jakiego powodu? Oto z PŚ w Ruce wyniki, które powiedzą Wam na ten temat nieco więcej.

PŚ w Ruce (26.11.2023)

Ponad 22 punkty! Taka przewaga w zawodach, które nie są rozgrywane na skoczni mamuciej to wynik naprawdę imponujący. Jak się zapewne domyślacie, drugi dzień z rzędu absolutnie bezkonkurencyjny na Rukatunturi okazał się Stefan Kraft. Za plecami Austriaka uplasował się Jan Hoerl, a trzecia lokata padła łupem Andreasa Wellingera.

Oto najlepsza dziesiątka niedzielnego konkursu wraz z miejscami, które finalnie zajęli reprezentanci Polski:

21. Piotr Żyła

23. Dawid Kubacki

35. Paweł Wąsek

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Co prawda za nami dopiero dwa z kilkudziesięciu zaplanowanych konkursów na sezon 2023/2024, ale układ sił w klasyfikacji generalnej może już dać pewien pogląd na to, z kim będzie należało się tym razem liczyć. Zachęcamy do sprawdzenia całego zestawienia pod niniejszym linkiem.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Kolejne zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich zaplanowano już na przyszły weekend. Tym razem areną zmagań będzie Lysgårdsbakken zlokalizowana w norweskim Lillehammer. Pierwszy konkurs odbędzie się 2 grudnia, a drugi i zarazem ostatni 3 grudnia 2023 roku.