Skoki narciarskie Ruka: Stefan Kraft bezkonkurencyjny!

Skoki narciarskie Ruka: Stefan Kraft bezkonkurencyjny!
fot. Icon Sport

Wielkie emocje na Rukatunturi w pierwszym konkursie podczas weekendu ze skokami w sezonie 2023/2024. Poza wszelką konkurencją zgodnie z przewidywaniami był Stefan Kraft. Oto PŚ w Ruce wyniki.

PŚ w Ruce (25.11.2023)

Nie mogliście doczekać się nowej odsłony rywalizacji najlepszych skoczków na świecie z udziałem Biało-czerwonych? No to na pierwsze sukcesy trzeba będzie chyba jeszcze trochę poczekać. Zawody w Finlandii nie poszły bowiem zdecydowanie po myśli podopiecznych Thomasa Thurnbichlera. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Stefan Kraft, a w finałowej serii zameldował się jedynie Dawid Kubacki. Polak ukończył zmagania na odległe 21. pozycji.

Oto pozostałe miejsca zawodników występujących z orzełkiem na piersi:

31. Piotr Żyła

32. Aleksander Zniszczoł

34. Paweł Wąsek

43. Kamil Stoch

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Jako że za nami dopiero premierowe zawody w sezonie 2023/2024, to podział miejsc jest dokładnie taki sam, jak po zakończeniu drugiej serii popołudniowych zmagań w rejonie Ostrobotnii Północnej. Układ sił w popularnej “generalce” możecie zatem znaleźć pod niniejszym linkiem.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Rywalizację na Rukatunturi zaplanowano na dwa dni. Następne zmagania o cenne punkty do klasyfikacji generalnej odbędą się więc już jutro tj. 26 listopada 2023 roku. Pierwsza seria powinna wystartować około godz. 16:15.