Skoki narciarskie Willingen: Forfang wygrywa ustanawiając nowy rekord skoczni

Skoki narciarskie Willingen: Forfang wygrywa ustanawiając nowy rekord skoczni
fot. Icon Sport

Trwający sezon jest pełen niespodziewanych zwrotów akcji. Kolejnym tego dowodem są PŚ w Willingen wyniki dzisiejszych zawodów na Mühlenkopfschanze. Sprawdźcie, kto tym razem okazał się bezkonkurencyjny na przestrzeni dwóch serii konkursowych.

Wyniki PŚ w Willingen (03.02.2024)

Rekord skoczni w Willingen należący do Klemensa Murańki po trzech latach został wreszcie pobity. Od teraz to Johann Andre Forfang z odległością 155.5 m może szczycić się mianem rekordzisty Mühlenkopfschanze. Norweg z ponad 30 punktową przewagą wygrał sobotni konkurs. Drugi na finiszu zameldował się Ryoyu Kobayashi. Najniższy stopień podium należał do Kristoffera Eriksena Sundala.

Po pierwszej serii szanse na historyczny wynik miał Aleksander Zniszczoł. Druga próba Polaka okazała się jednak zdecydowanie słabsza od tej pierwszej. Mimo to 29-latek zajął ostatecznie 8. miejsce, co i tak jest jego najlepszym osiągnięciem w karierze. W najlepszej trzydziestce oprócz Olka zameldował się tylko jeszcze jeden reprezentant Polski. Jako 23. rywalizację zakończył Dawid Kubacki.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W wyniku odpadnięcia z sobotniej rywalizacji Stefana Krafta już po pierwszej serii jego dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej nie ulegnie tym razem powiększeniu. Co z pozostałymi skoczkami zaliczanymi do szerokiej czołówki? Tego dowiecie się z niniejszego linku.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Zmagania w Hesji rozłożono na dwa dni. Oprócz dzisiejszego konkursu czeka nas zatem jeszcze dwie serie niedzielnych zawodów indywidualnych. Ich początek zaplanowano na godz. 16:10 w dniu 4 lutego 2024 roku.