Skoki narciarskie Willingen: Wellinger najlepszy w niedzielnym konkursie

Skoki narciarskie Willingen: Wellinger najlepszy w niedzielnym konkursie
fot. Icon Sport

PŚ w Willingen wyniki po raz drugi okazały się niezbyt szczęśliwe dla polskich kibiców. Aleksander Zniszczoł niestety nie wytrzymał presji i mimo prowadzenia po pierwszej serii nie zdołał zanotować historycznego zwycięstwa. Najlepszy na Mühlenkopfschanze okazał się Andreas Wellinger.

Wyniki PŚ w Willingen (04.02.2024)

Nastroje w wielu polskich domach po pierwszej serii niedzielnego konkursu indywidualnego w Willingen były wręcz znakomite. Aleksander Zniszczoł przewodził całej stawce z ponad 12 punktową przewagą. W finałowej odsłonie zmagań trema oraz dużo gorsze warunki pogodowe dały jednak o sobie znać. Cieszynianin z lokaty numer jeden spadł na pozycję ósmą. Najwyższy stopień podium przypadł tym samym w udziale Andreasowi Wellingerowi. Druga pozycja należała do Ryoyu Kobayashiego, a miejsce numer trzy dla Gregora Deschwandena.

W drugiej serii niedzielnych zmagań zameldowało się jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Jako 18. drugi konkurs indywidualny w Willingen zakończył Dawid Kubacki. 27. był natomiast ostatecznie Kamil Stoch.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Za sprawą dość nieoczekiwanego układu sił na podium dzisiejszych zawodów, klasyfikacja generalna PŚ przeszła małą metamorfozę. Jaką? Tego dowiesz się z niniejszego linku.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

W kolejny weekend rywalizacja przeniesie się aż do odległych Stanów Zjednoczonych, a konkretniej na skocznie Lake Placid. 10 oraz 11 lutego odbędą się tam dwa konkursy indywidualne, a także rywalizacja duetów.