ZAKSA ściągnie dwóch reprezentantów Polski? Sensacyjne wieści z Włoch

ZAKSA ściągnie dwóch reprezentantów Polski? Sensacyjne wieści z Włoch
Icon Sport

Wiele wskazuje na to, że niebawem może dojść do wielu hitów transferowych z udziałem polskich siatkarzy. Jeśli wierzyć informacjom pochodzącym z Włoch, istnieje szansa na to, że ZAKSA ściągnie dwóch reprezentantów Polski. W przypadku jednego z nich można mówić o sporym zaskoczeniu, bo jego nazwisko nie pojawiało się wcześniej tak często wśród medialnych spekulacji.

Przed władzami Zaksy Kędzierzyn-Koźle spore wyzwanie. Prawdopodobnie po zakończeniu bieżących rozgrywek będzie trzeba zastąpić dwa ważne ogniwa. Mowa o Aleksandrze Śliwce, który ma trafić do Japonii i reprezentować barwy Suntory Sunbirds, a także o Bartoszu Bednorzu. Padają typy odnośnie tego, kto może zostać sprowadzony w miejsce tych zawodników.

Wilfredo Leon i Michał Kubiak w ZAKSIE? To byłby prawdziwy hit transferowy!

Włoski dziennikarz zajmujący się siatkówką Gian Luca Pasini zastanawia się nad tym, czy ZAKSA ściągnie dwóch reprezentantów Polski. Włoch wskazuje na to, że celami tego zespołu mają być Wilfredo Leon oraz Michał Kubiak, co może być całkiem dużą niespodzianką.

W przypadku Wilfredo Leona o takiej możliwości mówiło się sporo. Reprezentant Polski zaznaczył, że zastanawia się nad przejściem do PlusLigi, choć w odwodzie ma pozostawać również Turcja. Władze ZAKSY mają ponoć nadzieję na to, że Wilfredo Leon zastąpi Aleksandra Śliwkę.

Jeśli chodzi o Michała Kubiaka, od dłuższego czasu mówiło się o tym, że siatkarz zastanawia się nad powrotem do kraju. Przez wiele lat występował w Japonii, a teraz gra w Shanghai Bright. Ostatnio na możliwość powrotu do naszego kraju wskazywał agent zawodnika, a później sam Michał Kubiak opublikował zaskakującą wiadomość na Instagramie. “Mam nadzieję, że to będzie Polska. Informacje wkrótce” – napisał.

Czy ostatecznie ZAKSA ściągnie dwóch reprezentantów Polski w miejsce Aleksandra Śliwki i Bartosza Bednorza? Na papierze taka możliwość wydaje się realna, ale będziemy musieli poczekać na dalsze informacje w sprawie przyszłości polskich siatkarzy.