Skoki narciarskie Willingen wyniki kwalifikacji: Forfang oraz Kobayashi najlepsi w piątkowym prologu

Skoki narciarskie Willingen wyniki kwalifikacji: Forfang oraz Kobayashi najlepsi w piątkowym prologu
fot. Icon Sport

Po raz kolejny w tym sezonie aura próbowała storpedować przebieg zmagań, ale ostatecznie prolog przez sobotnią rywalizacją na Mühlenkopfschanze jakimś cudem można było przeprowadzić do końca. Oto PŚ w Willingen wyniki kwalifikacji.

Wyniki kwalifikacji PŚ w Willingen (02.02.2024)

Jak się okazuje wysoka dyspozycja Johanna Andre Forfanga podczas niedawnych MŚ w lotach narciarskich nie była dziełem przypadku. Po przenosinach z Bad Mitterndorf do Willingen norweski zawodnik raz jeszcze zdołał mocno zaskoczyć wszystkich sympatyków skoków narciarskich. 28-latek dzięki próbie na odległość 153 m zajął ex aequo pierwsze miejsce w piątkowym prologu. Udało mu się tym samym wyrównać rekord obiektu, który od 2021 należy do…Klemensa Murańki.

 

Co ciekawe dokładnie tyle samo punktów co Forgang zgromadził także Ryoyu Kobayashi. Jako trzeci kwalifikacje ukończył Stefan Kraft.

Biało-czerwoni niestety nie zaprezentowali się w kwalifikacjach ze zbyt dobrej strony. Najlepszy finalnie okazał się Aleksander Zniszczoł (16. miejsce). Na dalszych lokatach znaleźli się Dawid Kubacki (34.), Piotr Żyła (37.) oraz Kamil Stoch (49. pozycja).

Kiedy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Na jutro zaplanowano serię próbną oraz pierwszą odsłonę zmagań indywidualnych. Ta pierwsza powinna rozpocząć się około godz. 14:45, natomiast pierwsza seria konkursowa zaplanowana została na godz. 16:00.