Sukces Pauli Mocior, dobre występy Paco

Sukces Pauli Mocior, dobre występy Paco

Od 13 do 18 maja w Hiszpanii 102 zawodników z Polski walczyło w Mistrzostwach Europy Fitness. Reprezentacja Polski w klasyfikacji drużynowej zajęła pierwsze miejsce. Podczas tegorocznych mistrzostw z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z Lubelszczyzny.

Doskonale pokazali się zawodnicy z lubelskiego Paco. Jakub Potocki startował w kategorii kulturystyka weteranów 40-49 lat oraz w kulturystyce mężczyzn powyżej 90 kg. W obu konkurencjach lublinianin zajął szóste miejsce. Piotr Zieliński zajął taką samą lokatę w kategorii męska sylwetka. Anna Bernady startowała w dwóch kategoriach – fitness sylwetkowa weteranek, a także fitness sylwetkowa seniorek powyżej 163cm. W pierwszej kategorii nie poszczęściło się jej, zaś w drugiej uplasowała się na siódmym miejscu, a do awansu do finału zabrakło jej zaledwie dwóch punktów.

– Wszystkim zawodnikom należą się ogromne słowa uznania. Jesteśmy z Was dumni, bo wiemy, że daliście z siebie wszystko – wyraził swoje zadowolenie z występu Polaków klub Paco.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Paula Mocior z lubelskiego klubu Aestetic, która zdobyła wicemistrzostwo Europy juniorek w kulturystyce i fitness. Zawodniczka była jedną z faworytek w tej konkurencji. Uległa tylko Słowaczce – Sebinie Plevakowej. Mocior startowała też w kategorii dorosłych zawodniczek, jednak tam zajęła niższe, dziewiąte miejsce. Lublinianka jako jedyna Polka w swojej dyscyplinie wywalczyła medal podczas mistrzostw Europy juniorek w Hiszpanii.