W rugby grali nie tylko seniorzy Polski i Ukrainy

Ubiegły weekend z rugby to nie tylko emocje i zacięta walka w meczu Polska – Ukraina w ramach Pucharu Narodów Europy. W sobotę (9 maja) na boisku przy ul. Krasińskiego 11 odbył się Międzynarodowy Turniej Dzieci. Natomiast na bocznym boisku Areny Lublin, w meczu przyjaźni rywalizowali oldboje z Polski i Ukrainy.

Zanim dane było nam oglądać reprezentacyjne spotkanie Polski i Ukrainy, starsi koledzy reprezentantów naszego kraju rozegrali mecz z oldbojami z Ukrainy. Poland Veterans po wyrównanym spotkaniu zremisowało 0:0 z zespołem zza wschodniej granicy.

Poland Veterans pojawił się na boisku w składzie: Paweł Piekarek, Wojciech Szonecki (AZS AWF Warszawa); Jarosław Bator (Budowlani Łódź/Arka Gdynia), Rafał Kubicz, Aleksander Oleszczuk, Michał Stempień, Aleksander Wręczycki (Czarni Bytom); Marek Odoliński (Juvenia Kraków), Robert Jumas, Mieczysław Kaczorowski, Rafał Leszczyński, Piotr Płoszaj, Łukasz Talaga (Lechia Gdańsk); Bartek Marczyński (Ogniwo Sopot); Robert Dłutek, Czarek Dudek (Orkan Sochaczew); Tomasz Barczak, Jarosław Borkowski II, Marek Kisieliński, Mateusz Krzyszczak, Sławomir Pieper (WFS Siedlce Veterans). Trenerem był Grzegorz Jaguś, natomiast kapitanem drużyny, Wojciech Szonecki.

Tego samego dnia odbył się turniej żaków i mini żaków. Jednak Międzynarodowy Turniej Dzieci został rozegrany nie na bocznym boisku Areny Lublin, ale na murawie przy ul. Krasińskiego 11. W kategorii mini żaków wygrał zespół Gorce Raba Niżna. Tuż za nim uplasowali się kolejno: Miejski Klub Rugby Siedlce i zaprzyjaźniony z lubelskim klubem – Sokół Lwów. Obydwie drużyny Budowlanych Lublin zajęły czwarte i piąte miejsce.

Z kolei wśród żaków przodował Sokół Lwów. Drugie miejsce zajęła Gorce Raba Niżna. Na ostatnim miejscu podium znaleźli się Budowlani. Drużyna z Siedlec zajęła czwarte miejsce.

Wyniki: Mini żak

Budowlani Lublin I – MKR Siedlce 0:5
Sokół Lwów – Gorce Raba Niżna 1:5
Budowlani Lublin I – Budowlani Lublin II 3:1
MKR Siedlce – Sokół Lwów 3:3
Gorce Raba Niżna – Budowlani Lublin II 7:0
Budowlani Lublin I – Sokół Lwów 0:4
MKR Siedlce – Gorce Raba Niżna 2:4
Sokół Lwów – Budowlani Lublin II 3:0
Budowlani Lublin I – Gorce Raba Niżna 0:4
MKR Siedlce – Budowlani Lublin II 7:0

Wyniki: Żak

Budowlani Lublin – Gorce Raba Niżna 2:3
MKR Siedlce – Sokół Lwów 0:10
Budowlani Lublin – Sokół Lwów 1:10
MKR Siedlce – Gorce Raba Niżna 2:4
Budowlani Lublin – MKR Siedlce 12:0
Gorce Raba Niżna – Sokół Lwów 0:8.