Szymon Marciniak zostanie zawieszony? Do sieci trafiło nagranie z jego występem

Szymon Marciniak zostanie zawieszony? Do sieci trafiło nagranie z jego występem
Twitter

Wszyscy zastanawiają się, czy Szymon Marciniak zostanie zawieszony i nie poprowadzi finału Ligi Mistrzów. Właśnie do internetu trafiło nagranie z występu Szymona Marciniaka podczas konferencji biznesowej, której współorganizatorem był Sławomir Mentzen. To właśnie udział w tym evencie sprawił, że stowarzyszenie “Nigdy Więcej” żłożyło protest do UEFY, a europejska federacja zastanawia się nad odsunięciem Szymona Marciniaka od sędziowania finału Ligi Mistrzów.

Szymon Marciniak podczas konferencji “Everest 2023”. W sieci jest już nagranie

Oto wspomniane nagranie występu Szymona Marcniaka. Trudno dostrzec przejawy rasizmu, antysemityzmu czy braku tolerancji, kiedy Szymon Marciniak opowiada o spełnianiu marzeń.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie UEFA. Czy Szymon Marciniak będzie sędzią finału Ligi Mistrzów? Czy zostanie zawieszony? Decyzja powinna zostać wydana w piątek 2 czerwca 2023 roku. Dziennikarz Tomasz Smokowski spekuluje, że UEFA prawdopodobnie zawiesi Marciniaka, z czym tak, jak większość dziennikarzy sportowych w Polsce, zdecydowanie się nie zgadza. Za Szymonem Marciniakiem wstawił się między innymi Polski Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Zbigniew Boniek, honorowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes UEFY. Czy to przyniesie spodziewany efekt i Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów? Miejmy nadzieję, że tak.