Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę na Puchar Świata w Engelbergu

Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę na Puchar Świata w Engelbergu
Icon Sport

Polscy skoczkowie przygotowują się do kolejnych zawodów, które odbędą się już w ten weekend. Zgodnie z oczekiwaniami, Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę na Puchar Świata w Engelbergu. Wiadomo już, w jakim składzie Polacy udadzą się do Szwajcarii.

Polacy w ostatnim czasie brali udział w treningach w Zakopanem. Zapowiadano, że dopiero po nich austriacki trener odsłoni karty. Miało to być podyktowane dyspozycją polskich skoczków, którą pokazali podczas tych próbnych skoków.

Kadra Polaków na PŚ w Engelbergu

Thomas Thurnbichler zdecydował, że pięcioma powołanymi skoczkami będą: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Maciej Kot oraz Kamil Stoch. Sporą zmianą jest właśnie obecność tego ostatniego skoczka, który nie brał udziału w trakcie konkursu w Klingenthal. Trzykrotny mistrz olimpijski w tym czasie próbował dojść do najlepszej formy. Ta zmiana oznacza, że Kamil Stoch zastąpi w kadrze Andrzeja Stękałę – on z kolei spróbuje swoich sił w Pucharze Kontynentalnym w Ruce.

“Piotr nie był obecny dziś na treningu na skoczni, lecz to wcześniej było zaplanowane. Pozostała czwórka pokazała bardzo dobre skoki. Musimy wciąż pracować nad ustabilizowaniem tych skoków i przełożeniem ich na konkurs” – powiedział na łamach strony Polskiego Związku Narciarskiego trener Polaków Thomas Thurnbichler.

O tym, czy ta decyzja okazała się słuszna, przekonamy się już niebawem. W piątek o 11:00 odbędzie się oficjalny trening, a dwie godziny później kwalifikacje. W sobotę o 14:45 rozpocznie się seria próbna, a pierwszy konkurs indywidualny o 16:00. W niedzielę kwalifikacje zaplanowano na 14:15, a drugi konkurs indywidualny również o 16:00.

Czytaj też: Adam Małysz spotkał się z Thomasem Thurnbichlerem. Oto szczegóły rozmowy